ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი და სასჯელაღსრულების, პრობაციისა და იურიდიული დახმარების საკითხთა მინისტრი სოზარ სუბარი #11 არასრულწლოვანთა სპეციალურ დაწესებულებაში მივიდნენ, მსჯავრდებულ მოზარდებს ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე მიულოცეს და საჩუქრად მხატრული და შემეცნებით ლიტერატურა გადასცეს. მინისტრებმა  ბავშვთა დღე ყველა ბავშვს და მათ მშობლებსაც მიულოცეს.
გიორგი მარგველაშვილი და სოზარ სუბარი არასრულწლოვან მსჯავრდებულთა საგაკვეთილო პროცესით დაინტერესდნენ, მოსწავლეებს გაესაუბრნენ და მათ ყოველდღიურ საქმიანობას და საჭიროებებს გაეცნენ.
#11 არასრულწლოვანთა სპეციალურ დაწესებულებაში 14-დან 18 წლამდე ასაკის 45 მოზარდი იხდის სასჯელს. ნახევრად ღია ტიპის დაწესებულებაში მათ ყველა პირობა აქვთ შექმნილი იგივე განათლება მიიღონ, რაც მათი თანატოლებისთვის არის ხელმისაწვდომი. ეს მოსწავლეები თბილისის 123-ე საჯარო სკოლაში ირიცხებიან. ყოველდღიურად მათთან  ყველა საგნის პედაგოგი მიდის და ეროვნული სასწავლო გეგმის მიხედვით ასწავლის. არასრულწლოვანთა სპეციალურ დაწესებულებაში ფუნქციონირებს ფეხბურთის, რაგბის, გიტარის, ხეზე კვეთის სექციები, ლექტორიუმი. ასევე, დასრულდა ახალი სასწავლო კორპუსის მშენებლობა და ახალი სასწავლო წლიდან მოსწავლეები იზოლირებულ, კეთილმოწყობილ, თანამედროვე სტანდარტების შენობაში ისწავლიან.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო უწყვეტი განათლების უზრუნველყოფის მიზნით, სასჯელაღსრულების სისტემაში საგანმანათლებლო პროგრამას ახორციელებს.  პროექტის ფარგლებში დღეს, ყველა მსჯავრდებულს, ვისაც სწავლის სურვილი აქვს, უზრუნველყოფილია შესაბამისი პირობებით. ეს არის უწყებათაშორის ეფექტიანი თანამშრომლობის შედეგი.

International Day for Protection of Children
Giorgi Margvelashvili, Minister of Education and Science and Sozar Subari, Minister of Corrections and Legal Assistance visited №11 Special Establishment for Juveniles. Two ministers congratulated juveniles with Children’s Day and handed them books as presents. Ministers congratulated all children and their parents as well.
Giorgi Margvelashvili and Sozar Subari expressed their interest regarding teaching process of juveniles; they talked with pupils about everyday activities and their needs.
45 juveniles within the age of 14 to 18 serve sentence in №11 Special Establishment for Juveniles. They are provided with the opportunity to receive same quality education in the semi-open type establishment as other children. These pupils are listed in 123 Public School. Teachers of all subjects go to the Establishment and teach according to National Curriculum. Football, rugby, guitar and wood-cut sections for juveniles are functioning in the Special Establishment. Building of new teaching area was finished, so the juveniles will be able to study in separate, comfortable and modern building starting from next year.
In order to ensure life-long learning, the Ministry of Education and Science of Georgia is running educational program in the penitentiary system. All inmates who express their desire are provided with appropriate conditions for learning. This is the result of effective inter-agency cooperation.