სასკოლო სახელმძღვანელოების ბეჭდვა მიმდინარეობს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინიტროს გადაწყვეტილებით, 2013-2014 სასწავლო წლისათვის საქართველოს საჯარო სკოლების მოსწავლეები სასკოლო სახელმძღვანელოებს უფასოდ მიიღებენ. სახელმძღვანელოების დაბეჭდვას „გაერთიანებული ქართული სტამბა ფავორიტი პრინტი და მვპ“ უზრუნველყოფს. მილიონახევარი სასკოლო სახელმძღვანელო უკვე დაბეჭდილია. დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინიტრი გიორგი მარგველაშვილი გაერთიანებულ ქართულ სტამბაში მივიდა და პირდად გაეცნო ბეჭდვის  პროცესს. მინისტრმა ასევე მოინახულა ადგილი, სადაც დაბეჭდილი წიგნების დასაწყოება მიმდინარეობს.
„გაერთიანებული ქართული სტამბა  ფავორიტი პრინტი და მვპ“  ოთხი ქართული მაღალტექნოლოგიური პოლიგრაფიული საწარმოსა (შპს ფავორიტი პრინტი, შპს ფორმა, შპს სეზანი და შპს მვპ (24 საათის სტამბა) და მასთან არსებული მცირე პოლიგრაფიული წარმოებების გაერთიანებით შეიქმნა და დღეს, 9 ქართული სტამბა მუშაობს სასკოლო სახელმძღვანელოების ბეჭდვაზე.  პროექტის ფარგლებში 1600 საქართველოს მოქალაქეა დასაქმებული.
სამინისტროს ახალი ინიციატივა გარდა იმისა, რომ ასობით მშობელს სახელმძღვანელოების შეძენის პრობლემას მოუხსნის, ხელს შეუწყობს ქართული პოლიგრაფიული  და სხვა ქართული ბიზნესების კერძოდ: პოლიგრაფიული მასალების იმპორტიორი კომპანიების, სატრანსპორტო კომპანიების და სასაწყობო მეურნეობების აღორძინებას, რაც თავისთავად გულისხმობს, რომ ყველა გადასახადი დარჩება საქართველოს ბიუჯეტში.

Printing of school textbooks is under way
According to the decision of the Ministry of Education and Science of Georgia, pupils shall have school textbooks free of charge for the school year 2013-2014. Printing is provided by “United Georgian Publishing House Favoriti Print and MVP”. 1.5 million textbooks have already been printed. Today, Minister of Education visited the Publishing House and got familiar with the process. Minister also visited the place where the textbooks are stored.
“United Georgian Publishing House Favoriti Print and MVP” was established as a result of merger of four high-quality printing enterprises (Ltd Favoriti Print, Ltd. Porma, Ltd. Sezani and Ltd. MVP (24 Hours Publishing House) and other small printing enterprises. Today 9 printing houses work on the process of printing textbooks. As a result, 1600 citizens are employed.
New initiative of the Ministry will encourage development of Georgian printing and other types of businesses, such as printing material importing companies, transportation companies and storage companies. This in turn means that taxes paid by the companies shall remain in the budget of Georgia.