„ანა ფრანკის სახლი ამსტერდამიდან“ - თბილისში გამოფენა გაიხსნა
თბილისის კლასიკურ გიმნაზიაში ანა ფრანკის სახლის (ამსტერდამი) ორი გამოფენა - „იკითხე და წერე ანა ფრანკთან ერთად“ და „ანა ფრანკი - აქტუალური ისტორია“ გაიხსნა. გამოფენა გიმნაზიის დირექტორმა ამირან ჯამაგიძემ, საქართევლოს პირველმა ლედიმ  და საქართველოს გაეროს ასოციაციამ გახსნა. პროექტის ფარგლებში ჰოლანდიურიდან ქართულ ენაზე ითარგმნა „ანა ფრანკის დღიური“. ასევე, იგეგმება საქართველოს 10 ქალაქის საჯარო სკოლის ბიბლიოთეკაში ქართულენოვანი წიგნის დარიგება და ამავე ქალაქებში  „ანა ფრანკის სახლი ამსტერდამიდან“ მოძრავი გამოფენის მოწყობა.
საგანმანათლებლო პროექტი „ანა ფრანკი - აქტუალური ისტორია“ საქართველოში ჰოლანდიის საელჩოს, პირველი ლედის სანდრა ელისაბედ რულოვსის ჯანსაღი ცხოვრების წესის ინიციატივის „Don't Worry, Be Healthy!“, ანა ფრანკის სახლის და საქართველოს გაეროს ასოციაციის მიერ ჰოლანდიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს  ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.
გამოფენა განკუთვნილია 10-16 წლის მოზარდებისათვის. იგი ღიაა ყოველ დღე შაბათ-კვირის გარდა და მუშაობს 15 საათიდან 18 საათის ჩათვლით. გამოფენა თბილისში 15 ივნისამდე გასტანს.

“Anne Frank House from Amsterdam “–exhibition opened in Tbilisi
Two exhibitions “Read and Write with Anne Frank” and “Anne Frank-Actual History” opened in Tbilisi Classic Gymnasium. The exhibition was opened by Davit Jamagidze, principal of Tbilisi Classic Gymnasium, First Lady of Georgia and UN Association of Georgia. Within the project, “Anne Frank Diary” was translated from Dutch to Georgian. It is planned to distribute Georgian language books in public school libraries in 10 cities of Georgia as well as to organize exhibition “Anne Frank House from Amsterdam” in the same cities.
Educational project “Anne Frank – Actual History” is run with the financial support of  the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Tbilisi, healthy lifestyle initiative „Don't Worry, Be Healthy!“ of First Lady, Anne Frank House, UN Association of Georgia and Ministry of Foreign Affairs of the Kingdom of Netherlands.
The exhibition is for teenagers of the age from 10 to 16. It is open every day, except weekends, from 3 to 6 pm. The exhibition closes on the 15th of June.