თელავის უნივერსიტეტის სტუდენტები სტაჟირებას ბანკებში გაივლიან
ქალაქ თელავის საბანკო სექტორის წარმომადგენლებსა და თელავის იაკობ გოგებაშვილის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის დღეს, მემორანდუმი გაფორმდა. ხელმოწერის ცერემონიას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი დაესწრო. მემორანდუმის თანახმად, ბანკები პასუხისმგებლობას იღებენ დაასაქმონ უნივერსიტეტის ეკონომიკის ფაკულტეტის მე-2, მე-3, მე-4 კურსის სტუდენტები და მაგისტრანტები.
დასაქმება გულისხმობს სტაჟირებას ქალაქ თელავში მოქმედ ბანკებსა და მიკროსაფინანსო ორგანიზაციებში. ასევე, ბანკების საჭიროებიდან გამომდინარე, შესაძლბელია წარმატებულმა სტუდენტებმა მუშაობა  ბანკებში განაგრძონ. ამ დროისთვის ბანკმა „რესპუბლიკამ“ 8 სტუდენტი შეარჩია სტაჟირებისთვის, მათგან ერთ-ერთი წარმატებული სტუდენტისთვის შტატი გამოყო და დაასაქმა.
სტუდენტებს ზაფხულის არდადეგების პერიოდში პრაქტიკის გავლას ბანკები - „რესპუბლიკა“,  „ვითიბი“, „თიბისი, „კორსტანდარტი“, „პროკრედიტი“, „კონსანტა“, „ქართუ“, „საქართველოს ბანკი,  „ლიბერთი ბანკი“, „ბაზის ბანკი“, „ტაოპრივატბანკი“ სთავაზობენ.
მემორანდუმის ხელმოწერის შემდეგ მინისტრი სტუდენტებს შეხვდა. შეხვედრა კითხვა პასუხის რეჟიმში მიმდინარეობდა. სტუდენტებმა მათთვის საინტერესო ყველა შეკითხვაზე მინისტრისგან ამომწურავი პასუხები მიიღეს.

Telavi University students to pass internship in banks
A memorandum was signed between Telavi Iakob Gogebashvili State University and Telavi banking sector. Ceremony of signing was attended by Minister of Education and Science of Georgia Giorgi Margvelashvili. According to the Memorandum, banks are responsible for employment of second, third and fourth year Bachelor and Master students of the Department of Economy.
Employment implies internship in banks and microfinance organizations in Telavi. Coming out from the needs of banking sector, successful students can be employed in banks. Bank Republic has selected 8 students for internship. The bank has already employed one successful student.
Bank Republic, VTB, TBC Bank, Kor Standard Bank, ProCredit Bank, Bank Constanta, Cartu Bank, Bank of Georgia, Liberty Bank, Basisbank, Tao Private Bank are offering internships during summer holidays.
Minister Margvelashvili met with students after signing the Memorandum. The students were able to ask questions to the Minister and receive detailed answers.