კუმისის სკოლას ზურაბ ბეგიაშვილის სახელი მიენიჭა
გარდაბნის რაიონის სოფელ კუმისის საჯარო სკოლას ზურაბ ბეგიაშვილის სახელი მიენიჭა. თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის დასრულების შემდეგ, უმცროსი ლეიტენანტი ბეგიაშვილი საქართველოს შეიარაღებული ძალების IV ქვეითი ბრიგადის 42-ე ბატალიონში ექიმად მსახურობდა. ქართველი სამხედრო მოსამსახურე 2008 წლის აგვისტოს ომში დაიღუპა.
სამშობლოს დაცვისა და ერთიანობისათვის ბრძოლაში გამოჩენილი თავდადების, მამაცობისა და თავგანწირვისათვის, ერისა და სამშობლოს წინაშე განსაკუთრებული დამსახურებისათვის ზურაბ ბეგიაშვილი, გარდაცვალების შემდეგ, ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენით დაჯილდოვდა.
საომარი მდგომარეობის პერიოდში საქართველოს თავდაცვის საქმეში გამოჩენილი დიდი დამსახურებებისათვის, ქართველმა სამხედრო მოსამსახურემ ასევე, მიიღო მედალი ,,სამშობლოსათვის თავდადებული“.
გარდაცვლილ სამხედრო ექიმის ოჯახთან შეთანხმებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ, თავდაცვის სამინისტრომ და კუმისის საჯარო სკოლის ხელმძღვანელობამ მიიღო გადაწყვეტილება სკოლას გმირი  თანასოფლელის ზურაბ ბეგიაშვილის სახელი მინიჭებოდა. ქართველი სამხედრო ექიმი ამავე სკოლაში 1986-1996 წლებში სწავლობდა.
ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი და თავდაცვის მინისტრი ირაკლი ალასანია  დაესწრნენ. ცერემონიაზე ასევე იმყოფებოდნენ ომში გარდაცვლილი სამხედროს დედა და ახლობლები, კუმისის საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა ზურაბ ბეგიაშვილის ხსოვნისადმი მიძღვნილი ლიტერატურული კომპოზიცია წარმოადგინეს, გაიხსენეს ზურაბ ბეგიაშვილის ცხოვრებისა და ბრძოლის  ეპიზოდები.

Kumisi School in Gardabani has been named after Zurab Begiashvili. After graduating from Tbilisi State Medical University, lieutenant Begiashvili served as a doctor in 42nd battalion of infantry brigade of Georgian Armed Forces. Georgian serviceman died during August War in 2008.
For defending motherland, for loyalty, bravery and sacrifice for the integrity of the Country and outstanding merit for serving the motherland, Zurab Begiashvili was awarded posthumously with Order of Vakhtang Gorgasali I class.
For special merits during the operations, Georgian serviceman also received a medal “Devoted to the Motherland”.
With the approval of Georgian military doctor’s family, the Ministry of Education and Science of Georgia, the Ministry of Defence and Kumisi Public School made a decision to name the school after Zurab Begiashvili, who went to the same school during the years 1986-1996.
The event was attended by Minister of Education and Science of Georgia Giorgi Margvelashvili, and Minister of Defence Irakli Alasania, Zurab Begiashvili’s mother and relatives.  Pupils of Kumisi public school performed a composition in memoriam of Zurab Begiashvili, recalled his life and episodes of battle.