მინისტრი სენაკის მართლმადიდებლურ სკოლა–გიმნაზიას ეწვია
საქართველოს განათლებისა და მენციერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი, სენაკისა და ჩხოროწყუს მიტროპოლიტი შიო (მუჯირი) და ბიზნესმენი ლევან ვასაძე სენაკის წმინდა ალექსი შუშანიას სახელობის მართლმადიდებლურ სკოლა–გიმნაზიას ეწვიენ.
მინისტრი სასწავლო პროცესს გაეცნო და სკოლის პედაგოგებთან შეხვედრა გამართა. სკოლა–გიმნაზიას გააჩნია თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სამსართულიანი შენობა. აღჭურვილი საკლასო ოთახები, ბიბლიოთეკა, სააქტო დარბაზი, სპორტული დარბაზი, სატრაპეზო და სამედიცინო კაბინეტი. სწავლება ხორციელდება გახანგრძლივებული დღის რეჟიმით. ერთჯერადი კვებით. კლასში მოსწავლეთა რაოდენობა არ აღემატება 18-ს. ამჟამად სკოლა–გიმნაზიის I-V კლასებში 235 მოსწავლე სწავლობს.
სკოლა 2010 წელს სენაკისა და ჩხოროწყუს მიტროპოლიტ შიოს ლოცვა–კურთხევით, ბიზნესმენ ლევან ვასაძის თანადგომით, ადგილობრივი ხელისუფლების ხელშეწყობით და შემოწირულობით დაარსდა.

Minister became familiar with teaching process and held meeting with school teachers. The school has a three-storey modern building. Classrooms, library, assembly hall, sports hall, refectory and medical room are well-equipped. Teaching is conducted in the form of extended teaching day and single meal is provided. Maximum number of pupils in each class does not exceed 18. Currently there are 235 pupils in I-V grades.
The school was founded in 2010 with the blessing of Metropolitan of Senaki and Chkhorotsku Shio, support of businessman Levan Vasadze, local government and donations.