სომეხ და აზერბაიჯანელ პედაგოგებს სერტიფიკატები გადაეცათ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ალუდა გოგლიჩიძემ და „სამოქალაქო ინტეგრაციისა და ეროვნებათშორისი ურთიერთობების ცენტრის“(CCIIR) ხელმძღვანელმა შალვა ტაბატაძემ დაწყებითი კლასების 40  სომეხ და აზერბაიჯანელ პედაგოგს სერტიფიკატები გადასცეს.
გაცვლითი პროგრამა „ურთიერთთანამშრომლობა ქვემო ქართლის/სამცხე-ჯავახეთისა და საქართველოს სხვა რეგიონების მასწავლებლებს შორის“ არაქართულენოვანი სკოლების დაწყებითი კლასის მასწავლებლების პროფესიულ განვითარებასა და საქართველოს ქართულენოვანი და არაქართულენოვანი სკოლების თანამშრომლობას ისახავდა მიზნად.
პროგრამის ფარგლებში დაწყებითი კლასების  სომეხმა და აზერბაიჯანელმა  მასწავლებლებმა ერთი  თვის განმავლობაში თბილისსა და საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის ქართულ სკოლებში ქართველ მასწავლებელთან ერთად იმუშავეს. პედაგოგები კოლეგების მიერ ჩატარებულ გაკვეთილებს დაესწრნენ და მონაწილეობა მიიღეს გაკვეთილის დაგეგმვისა და მსვლელობის პროცესში.
პროექტი სამოქალაქო ინტეგრაციისა და ეროვნებათშორისი ურთიერთობების ცენტრის მიერ ეუთოს ეროვნული უმცირესობების უმაღლესი კომისრის ოფისის ფინანსური მხარდაჭერითა და  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან  თანამშრომლობით განხორციელდა.

Armenian and Azerbaijani teachers were awarded with certificates
Exchange program “Teachers Partnership between Kvemo Kartli /Samtskhe-Javakheti and other regions of Georgia.” The program aimed at professional development of elementary level teachers of non-Georgian Schools and partnership between Georgian and non-Georgian schools.
Within the program, elementary level Armenian and Azerbaijani teachers have worked together with Georgian teachers in Georgian schools of Tbilisi and the regions for a month. The teachers attended lessons conducted by their colleagues and participated in the process of lesson planning.
The project was implemented by the Center of Civil Integration and Inter-ethnic Relations with the financial support of OSCE High Commissioner on National Minorities and in partnership with the Ministry of Education and Science of Georgia.