სკოლის დირექციას და ადმინისტრაციულ-ტექნიკურ პერსონალს ხელფასი მოემატება
მასწავლებელთა შრომის ანაზღაურების გაზრდის შემდეგ, 2013 წლის სექტემბრიდან, ეტაპობრივად ყველა საჯარო სკოლის დირექციას, ადმინისტრაციულ-ტექნიკურ პერსონალს  ხელფასი გაეზრდება. შესაბამისი პრეზენტაცია  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი მარგველაშვილმა და მინისტრის პირველმა მოადგილემ თამარ სანიკიძემ დღეს, მასწავლებლის სახლში შეკრებილ თბილისის საჯარო სკოლების დირექტორებს წარუდგინეს.
სკოლის დირექციის, ადმინისტრაციული-ტექნიკური პერსონალის ხელფასები საშუალოდ  40-45 %-ით იზრდება. გაზრდილი ანაზღაურების 2012 –2013 წლების შედარებითი ანალიზი ასეთია:
• საჯარო სკოლის დირექტორის საშუალო ხელფასი, რომელიც  460 ლარს (მინიმუმ 300 ლარი, მაქსიმუმ 1800 ლარი) შეადგენს, სექტემბრიდან  გაიზრდება და  600 ლარს (მინიმუმ 400 და მაქსიმუმ 1800 ლარი) მიაღწევს;
• საჯარო სკოლის დირექტორის მოადგილის საშუალო ხელფასი  335 ლარია (მინიმუმ 60 ლარი, მაქსიმუმ 1300 ლარი), სექტემბრიდან კი,  400 ლარი (მინიმუმ 330 და მაქსიმუმ 1100 ლარი) გახდება;
• საჯარო სკოლის ბუღალტრის საშუალო ხელფასი 235 ლარია (მინიმუმ 60 ლარი, მაქსიმუმ 1300 ლარი), სექტემბრიდან გაიზრდება და მიაღწევს 320 ლარს (მინიმუმ 220 და მაქსიმუმ 1000 ლარი);
• საჯარო სკოლის მატერიალურ-ტექნიკური უზრუნველყოფის კოორდინატორის  საშუალო ხელფასი  230 ლარს (მინიმუმ 40 ლარი, მაქსიმუმ 1100 ლარი) შეადგენს, სექტემბრიდან 300 ლარს (მინიმუმ 220 და მაქსიმუმ 700 ლარი) მიაღწევს;
• საჯარო სკოლის დამლაგებლის საშუალო ხელფასი  115 ლარია (მინიმუმ 25 და მაქსიმუმ 420 ლარი), სექტემბრიდან გაიზრდება და 210 ლარს მიაღწევს (მინიმუმ 150 და მაქსიმუმ 350 ლარი) და ა.შ.
• სკოლებში გაიზრდება მინიმალური თანამდებობრივი სარგო, რომელიც არ იქნება საარსებო მინიმუმზე ნაკლები და ამ ეტაპზე 150 ლარს მიაღწევს.

After the increase in teacher salary, school management and administrative-technical personnel of all public schools shall receive increased salaries beginning from September 2013.  Today, Minister of Education and Science Giorgi Margvelashvili and First Deputy Minister Tamar Sanikidze introduced the news to Tbilisi public school principals gathered in Teacher’s House.
Salaries of school management and administrative-technical personnel shall increase by 40-45%. Comparative analysis of salaries in 2012-2013 is as follows:
• Average salary of a school principal constitutes 460 GEL (minimum 300 GEL and maximum 1800 GEL). From September 2013, salary shall increase and amount to 600 GEL (minimum 400 and maximum -1800 GEL).
• Average salary of Deputy Principal of a public school is 335 GEL (minimum 60 GEL and maximum 1300 GEL). From September 2013, Deputy School Principals shall receive 400 GEL (minimum 330 GEL and maximum 1100 GEL).
• Average salary of school accountant constitutes 235 GEL (minimum 60 GEL and maximum 1300 GEL). From September 2013, the salary shall reach 320 GEL (minimum 220 GEL and maximum 1000 GEL).
• Salary of a material-technical maintenance coordinator of a public school amounts to 230 GEL (minimum 40 GEL and maximum 1100 GEL). From September 2013, the increase shall constitute 300 GEL (minimum 220 GEL and maximum 700 GEL).
• Average salary of a school genitor is 115 GEL (minimum 25 GEL and maximum 420 GEL). Salaries shall reach 210 GEL from September (minimum 150 GEL and maximum 350 GEL).