გიორგი მარგველაშვილმა სოფელ ხიდისთავის საჯარო სკოლის პედაგოგი დააჯილდოვა
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხიდისთავის საჯარო სკოლის პედაგოგს თეა საძაგლიშვილს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი მარგველაშვილმა სამინისტროს ჯილდო-სამკერდე ნიშანი „ამაგდარი“ გადასცა.
ხიდისთავის დაწყებითი კლასების მასწვლებელმა „ამაგდარი“ სწავლების ახალი მეთოდების დანერგვისა და მიღებული შედეგების გამო დაიმსახურა. სამინისტროს ჯილდო განათლების სფეროში მოღვაწე ადამიანებს მომავალი თაობის აღზრდაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის გადაეცემათ.
თეა საძაგლიშვილმა 2012 წელს ფორუმზე ,,პარტნიორები განათლებაში“ საქართველოს მასშტაბით პირველი ადგილი დაიკავა. 2012 წლის მასწავლებელთა ევროპის ფორუმზე ნომინაციაში:  ყველაზე ინოვაციური პროექტები - მესამე ადგილი დაიმსახურა. თეა საძაგლიშვილი მასწავლებელთა მსოფლიო ფორუმის მონაწილეა.

Tea Sadzaglishvili, a teacher of Khidistavi Public School, Gori Municipality, was awarded with “Amagdari”, a pectoral award by Minister of Education and Science of Georgia.
Tea Sadzaglishvili has been implementing innovative teaching methods. Pectoral award “Amagdari” was established for special merits in upbringing of future generations.
In 2012, Tea Sadzaglishvili got first place on the forum “Partners in Education” and third place in the nomination ‘The Most Innovative Projects’  on European Forum for Teachers held the same year.