სამუშაო შეხვედრა მინისტრთან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე დღეს, „ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის - MCC” აღმასრულებელ დირექტორს დანიელ იოჰანესს, კორპორაციის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილეს ლია ჰენლისა და ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩს საქართველოში, რიჩარდ ნორლანდს შეხვდა.
როგორც ცნობილია, ამერიკის შეერთებული შტატების ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის  დირექტორთა საბჭომ, საქართველოს 140 მლნ დოლარის მოცულობის 5 წლიანი კომპაქტი დაუმტკიცა, რომელიც მიზნად ისახავს, მეცნიერების და ტექნოლოგიური განათლების ინვესტირების გზით, ადამიანური კაპიტალის ხარისხის გაზრდას და სამუშაო ძალის განვითარებას საქართველოში. დღევანდელ შეხვედრაზე საუბარი სწორედ, შემოთავაზებულ  კომპაქტს და ამ კომპაქტის ფარგლებში  დაგეგმილ პროექტებს ეხებოდა.

Work meeting with Minister of Education and Science
Today, Tamar Sanikidze, Minister of Education and Science of Georgia held a meeting with Daniel Yohannes, MCC CEO, Lea Henley, MCC Deputy Head of Administration and Richard Norland, US Ambassador to Georgia.
Board of Directors of the US Millennium Challenge Corporation (MCC) has approved 140 million USD 5-year compact.  The allocated sum of money is intended to increase the quality of human capital and development of work force in Georgia by means of investing in science and technical education. Issues of the offered compact and planned projects within the compact were discussed during the meeting.