დიმიტრი შაშკინი ახალი საიტის www.200.org.ge პრეზენტაციას დაესწრო
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი საქართველო-რუსეთის ორასწლოვანი კონფლიქტის შესახებ  მომზადებული ვებ-გვერდის პრეზენტაციას დაესწრო და ამავე თემაზე გამართულ კონფერენციის მუშაობაში მიიღო მონაწილეობა.
ღონისძიება ორგანიზაცია ”საქართველოს დეპუტატთა კლუბი - 28 ოქტომბერი” ინიციატივით განხორციელდა და მასში ექსპერტები, თავდაცვისა და საგარეო საქმეთა სამინისტროს, მედიისა და სამოქალაქო სექტორის სხვა წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
დღეიდან ინფორმაცია საქართველო-რუსეთის ორასწლოვანი კონფლიქტის შესახებ  შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ვებგვერდზე: www.200.org.ge , სადაც  განთავსებულია ამ მოვლენის ამსახველი ვრცელი ინფორმაცია და დოკუმენტური ფოტო-მასალა.

Dimitri Shashkini Attended the Conference Dedicated to the Day of Occupation
The Minister of Education and Science attended the presentation of the new web-site, which reflects  Russian-Georgian 200 year conflict. The Minister also participated in the conference.
The event was carried out by the initiative of “Georgian Deputy Club – 28th October” and experts, the representatives of the Ministry of Defense and Foreign affairs of Georgia, also the representatives of Media and Public Sector took participation in it.
Henceforth, you can find the full information and the documentary photo materials about Russian-Georgian conflict on the web-site:  www.200.org.ge