დირექტორის შესარჩევი კონკურსის დამატებითი რეგისტრაციის ვადა 5 სექტემბერს იწურება
შეგახსენებთ, რომ დირექტორობის მსურველებს, რომლებმაც 2012 წელს წარმატებით გადალახეს სერტიფიცირების პროცესის ტესტირების ეტაპი და სურთ ჩაერთონ 2013 წლის საჯარო სკოლის დირექტორის სერტიფიცირების პროცესში გასაუბრების ეტაპიდან, მაგრამ ჯერ არ გაუვლიათ რეგისტრაცია, საშუალება ეძლევათ დარეგისტრირდნენ დამატებით ვადაში 2013 წლის 02 სექტემბრის 12:00 საათიდან - 2013 წლის 05 სექტემბრის 20:00 საათამდე.
აქვე გაცნობებთ, რომ  ,,საჯარო სკოლის დირექტორის შესარჩევი კონკურსის გამართვის წესის დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის  2011 წლის №25/ნ  ბრძანების  მე-19 მუხლის პირველი  პუნქტის ,,ა“ ქვეპუნქტის თანახმად სერტიფიცირების ეტაპისათვის რეგისტრაცის საფასური შეადგენს 35 ლარს. ამავე მუხლის მე-2 პუნქტის შესაბამისად თანხის შეტანა ხდება მართვის სისტემის საბანკო ანგარიშზე.
იმ პირებს, რომლებმაც წარმატებით ჩააბარეს 2012 წლის სერტიფიცირების პროცესის ტესტირების ეტაპი  და 2013 წელს ჩაერთვებიან მხოლოდ  გასაუბრების ეტაპიდან, სერტიფიცირების  საბოლოო შედეგების გამოქვეყნებიდან ერთი თვის განმავლობაში,  შეუძლიათ განცხადებით მიმართონ განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემას  და განცხადების შეტანიდან უმოკლეს   ვადაში, განცხადებაში მითითებულ საბანკო ანგარიშზე დაუბრუნდებათ  მითითებული თანხა.

To the attention of those applicants who have successfully passed testing phase of certification process in 2012 and wish to join the certification process of school principals in 2013 from the interview, but have not yet passed a registration, are able to register during the additional period from September 2, 12:00 p.m. till September 5, 20:00 p.m.
According to the 1st “a” paragraph of Article 19 of Order of the Minister of Education and Science of Georgia №25/N 2011 on the Approval of the Rule for the Selection Contest of Public School Principal, registration fee constitutes 35 GEL. According to the 2nd paragraph of the same Article, submission of the fee is to be made on the bank account of the Management System.
For those persons who have successfully passed certification in 2012 and shall join only the stage of interviewing in 2013, can submit a written application to Education Management Information System within a month after final results of the certification are announced and they will be able to return the amount of money paid as a registration fee on the bank account indicated in the application in the shortest possible period.