ეროვნულ ოლიმპიადაში გამარჯვებული მოსწავლეები დიდი ბრიტანეთიდან დაბრუნდნენ
ეროვნულ სასკოლო ოლიმპიადაში გამარჯვებული რვა საუკეთესო მოსწავლე დიდი ბრიტანეთიდან დაბრუნდა. ისინი ორი კვირის განმავლობაში ინგლისური ენის შემსწავლელ ინტენსიურ კურსს საუსჰემპტონში (ინგლისი) ლუისის ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლაში გადიოდნენ. მოსწავლეები შეირჩნენ ,,ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლიდან’’, რომელიც უკვე მეხუთე წელია განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ, ბაქსვუდის საერთაშორისო სკოლასთან ერთად ხორციელდება.
,,ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლა საქართველოში’’ ერთ-ერთია იმ ოთხ პროექტს შორის რომელსაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო  ,,ინგლისური ენის სწავლების გაძლიერების პროგრამის ფარგლებში’’ ახორციელებს. პროექტი წყნეთში - ,,ბაქსვუდის საერთაშორისო სკოლა-თბილისის’’ ბაზაზე მიმდინარეობდა, აღნიშნული მოსწავლეები იმყოფებოდნენ საზაფხულო სკოლის, მეორე ნაკადაზე, 7 ივლისიდან 28 ივლისის ჩათვლით. მომდევნო 8 გამარჯვებული მოსწავლე, დიდ ბრიტანეთში, ანალოგიური სასწავლო და კულტურული გამოცდილების მისაღებად,  15 სექტემბერს გაემგზავრება.
”ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლაში” მონაწილეობას საქართველოს ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების მე-9, მე-10, მე-11 კლასის მოსწავლეები ღებულობენ. მოსწავლეების შერჩევა საგნობრივი ოლიმპიადების შედეგებისა  და ინგლისური ენის საბაზისო ცოდნის საფუძველზე ხდება. 600 მოსწავლიდან 32 საუკეთესო მოსწავლე ირჩევა, რომლებიც 2 კვირით ეტაპობრივად ინგლისური ენის შემსწავლელ კურსებზე გაერთიანებულ სამეფოში მიემგზავრება.

Winners of National Olympiad arrive back from the Great Britain
Eight best pupils, winners of National School Olympiad, arrived from the Great Britain. They attended two-week English language intensive course in Southampton, Louis English Language Summer School. The pupils were selected from “English Language Summer School”, a project that has been implemented by the Ministry for 5 years with Buckswood School
The visit to the Great Britain included academic as well as non-academic activities. The pupils lived in traditional British families.
“English Language Summer School in Georgia” is one of the four projects implemented by the Ministry of Education and Science within the Program “Intensified Teaching of English Language.” The pupils participated in second stream of the Summer School in July 7-28. The other eight pupils will travel to the Great Britain in September 15.
9th, 10th and 11th graders of Georgian general educational schools are eligible to participate in “English Language Summer School.” Participants are selected based on the results of National Olympiads and basic knowledge of English language. 32 best are selected from 600 pupils to travel to the Great Britain.
In Tskneti Buckswood School pupils have an opportunity to deepen their knowledge of English Language with the help of special textbooks. Foreign teachers who have arrived in Georgia within the Program “Teach and Learn with Georgia” are working as leaders
Activities are elaborated by the English party. These activities focus on intellectual, creative and physical development of a pupil. The number of summer school participants is increasing annually.