საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მილოცვა სკოლებს
საქართველოს ყველა მოსწავლეს, მასწავლებელს, სკოლების ადმინისტრაციასა და მშობლებს ვულოცავ ახალი სასწავლო წლის დაწყებას! განსაკუთრებულად ვულოცავ პირველკლასელებს, იმ პატარა მოსწავლეებს, რომელთაც  წელს პირველად შედგეს ფეხი სკოლაში და ყოველთვის ემახსოვრებათ ეს დღე და ეს გარემო. ჩვენ ყველაფერს გავაკეთებთ, რომ დღევანდელი საზეიმო და ამაღლებული განწყობა მათ მთელი წლის განმავლობაში გაჰყვეთ.
მართალია,  წინ ყველას დიდი შრომა გველის,   მაგრამ ჩვენ მზად ვართ გემსახუროთ, ყველა პირობა შეგიქმნათ  და ხელი შეგიწყოთ წარმატებების მიღწევაში!
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს   პრიორიტეტია განათლების ხარისხის უზრუნველყოფა.  სამინისტროს მიზანია, სრულფასოვანი  განათლება მიიღოს ყველა მოსწავლემ, განურჩევლად იმისა, რომელ რეგიონში  სწავლობს, ყველა სკოლას თანამედროვე და  კეთილმოწყობილი  გარემო, საერთაშორისო სტანდარტების სპორტული დარბაზები, ბიბლიოთეკები, ინფორმაციული ტექნოლოგიების კაბინეტები და საბუნებისმეტყველო ლაბორატორიები, კომფორტული სასკოლო ავეჯი და ახალი ინვენტარი ჰქონდეს.
ვიზრუნებთ, რომ მასწავლებლის პროფესია საამაყო გახდეს და ყველა მოსწავლემ შესაძლებლობის ფარგელბში წარმატებებს მიაღწიოს.

Congratulation of the Minister of Education and Science to the Schools
I would like to congratulate every pupil, every teacher, school administrations and parents on the beginning of a new school year! My special congratulations to first graders, little pupils with the first day at school.  They will always remember this day. We shall do our best to maintain this elevated mood throughout the year for the first graders.
There is lot to be done and we are ready to create best conditions for you and encourage your future success!
The priority of the Ministry of Education and Science is to ensure education quality. The aim is to encourage all pupils to get best of education, no matter if they go to school in the regions or in Tbilisi. Every school shall have modern and comfortable environment, gyms, libraries, IT rooms, natural science labs and school furniture shall meet international standards.
We shall take care that being a teacher become a profession to be proud of .
I do believe that many teachers and pupils will make us happy and proud with their success and achievements!