ლია გიგაური რუსთავის მე-12 საჯარო სკოლას ეწვია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის  მოადგილემ ლია გიგაურმა და ქალაქ რუსთავის მერმა დავით ჯიქიამ ახალი სასწავლო წლის დაწყება რუსთავის მე-12 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს, მათ მშობლებსა და მასწავლებლებს პირადად მიულოცეს და წარმატებები უსურვეს.
რუსთავის მე-12 საჯარო სკოლა ერთ-ერთია იმ სკოლებს შორის, სადაც ზაფხულის განმავლობაში  სარეაბილიტაციო სამუშაოები ჩატარდა, გაკეთდა გადახურვა, წყლისგაყვანილობა, მოწესრიგდა საკლასო ოთახები და სკოლის ეზო. სკოლა ორსექტორიანია და 500 მოსწავლე ჰყავს. 42 პედაგოგიდან 21 სერთიფიცერებულია, სკოლის კურსდამთავრებულთა 95% წელს სტუდენტი გახდა. დიდ წარმატებებს აღწევენ მოსწავლეები სასკოლო ოლიმპიადებში.
რუსთავში 26 საჯარო და 13 კერძო სკოლაა. საჯარო სკოლები ყველა რეაბილიტირებულია, მათ შორის მიმდინარე წელს 15 სკოლას ჩაუტარდა სარეაბილიტაციო სამუშაოები. ყველა სკოლაში ახალი სახელმძღვანელოები და „ბუკებია“ შეტანილი. თხუთმეტივე სკოლაში ახალი სასწავლო წელი შეფერხების გარეშე დაიწყო.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia Lia Gigauri and Mayor of Rustavi City  Davit Jikia congratulated pupils of Rustavi Public School 12, their parents and teachers with the beginning of a new school year and wished them all the success.
Rustavi Public School 12 is one of those schools in which rehabilitation works were under way during the summer. This is a two-sector school with 500 pupils and 42 teachers. 21 of them have passed certification exams, 95% of school-leavers have become students this year. The pupils are successful in school Olympiads.
There are 26 public and 13 private schools in Rustavi. All schools are rehabilitated, among them, 15 schools have been rehabilitated this year. Special net books “Buki” have already been distributed in all schools.