თამარ სანიკიძემ სოხუმისა და ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტებს სწავლის დაწყება მიულოცა
23 სექტემბერს სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ახალი სასწავლო წელი დაიწყო. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე დღეს, ორივე უნივერსიტეტში მივიდა,  სტუდენტებს სწავლის დაწყება მიულოცა და მომავალი წარმატებები უსურვა.
მინისტრმა განსაკუთრებულად ახალი სასწავლო წლის დაწყება პირველკურსელებს მიულოცა და მათ განვითარება, წინსვლა და ახალ -ახალი მიღწევები უსურვა.
საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტს ახალ სასწავლო წელს 4 000-მდე პირველკურსელი ჰყავს. მათ შორის არიან ქართულ ენაში მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხული აზერბაიჯანულენოვანი და სომხურენოვანი სტუდენტებიც.
სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში  3000-მდე სტუდენტი სწავლობს. უნივერსიტეტში არსებობს სწავლების სამივე საფეხური (ბაკალავრიატი, მაგისტრატურა და დოქტორანტურა).

Tamar Sanikidze congratulated Sokhumi State University and Technical University students with the beginning of new academic year
23.09.2013
September 23, 2013 – New academic year started at Sokhumi State University and Georgian Technical University. Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze visited both Universities, congratulated the students and wished them all the success.
Minister extended special congratulations to the first year students and wished them growth, advancement and new achievements in life.
Georgian Technical University has received up to 4000 first year students, among them are the Azerbaijani and Armenian students enrolled on Georgian Language Preparation Educational Program.
Sokhumi State University has up to 3000 students. There are all three levels (Bachelor, Master and PhD) at the University.