ლონდონის ბიზნესისა და ფინანსების სკოლასთან მემორანდუმი გაფორმდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა   და ლონდონის ბიზნესისა და ფინანსების სკოლას შორის განათლების სფეროში თანამშრომლობის მემორანდუმი დაიდო. დოკუმენტს  ხელი  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ნატრიაშვილმა და  ლონდონის ბიზნესისა და ფინანსების სკოლის აღმასრულებელმა დირექტორმა აარონ ეტინგენმა მოაწერეს.
მემორანდუმის მიზანია ქართველი სტუდენტების საზღვარგარეთ უმაღლესი განათლების მიღების ხელშეწყობა და იმ ქართველ სტუდენტთა ფინანსური მხარდაჭერა, რომელთაც სურთ  განათლება ლონდონის ბიზნესისა და ფინანსების სკოლაში მიიღონ. სტუდენტები, რომლებიც ჩარიცხულნი იქნებიან გრენობლის ბიზნესის უმაღლესი სკოლის, ბრედფორდის უნივერსიტეტისა და ლინკოლნის უნივერსიტეტის მიერ აკრედიტირებულ რომელიმე სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის საფასური შეუმცირდებათ.
ლონდონის ბიზნესისა და ფინანსების სკოლა უზრუნველყოფს სწავლისათვის განკუთვნილი თანხის 50%-ის ოდენობის გრანტს სტუდენტისათვის, რომელებიც  ლბფს-ისა და პროგრამა „ცოდნის კარის“ კრიტერიუმებს დააკმაყოფილებენ, მიუხედავად იმისა, ნაწილობრივ იქნებან დაფინანსებულნი ისინი აღნიშნული პროგრამით თუ სრულად.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროგრამა „ცოდნის კარის“ ფარგლებში არსებულ საზღვარგარეთის პრიორიტეტული უმაღლესი განათლების დაწესებულებების  სიას, რომლებშიც აპლიკანტები სწავლას აგრძელებენ,  გრენობლის ბიზნესის უმაღლესი სკოლის, ბრედფორდის უნივერსიტეტისა და ლინკოლნის უნივერსიტეტის პროგრამებიც დაემატება.

Memorandum signed with London School of Business and Finance
A Memorandum of Understanding in the field of education was signed between the Ministry of Education and Science of Georgia and London School of Business and Finance. The document was signed by Ketevan Natriashvili, First Deputy Minister of Education and Science and Aaron Etingen, CEO of London School of Business and Finance.
The Memorandum aims at encouraging Georgian students to study abroad and providing financial support to those students who wish to study in London School of Business and Finance. Students enrolled on Master educational programmes accredited by Grenoble Graduate School of Business, Bradford University and Lincoln University shall receive a decreased tuition fee.
London School of Business and Finance shall provide 50% scholarship of tuition fee to the students who meet the criteria of London School of Business and Finance and the program ‘’Tsodnis Kari,’’ whether they are financed partially or totally.
Programmes of Grenoble Graduate School of Business, Bradford University and Lincoln University  will be added to the priority list of higher education institutions within the program “Tsodnis Kari” of the Ministry of Education and Science of Georgia.