თამარ სანიკიძემ აფხაზეთის მეორე საჯარო სკოლის პედაგოგი დააჯილდოვა
27 სექტემბერს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ სამინისტროს ჯილდო - სამკერდე ნიშანი “ამაგდარი” კიდევ ერთ, სოხუმიდან დევნილ, ღვაწლმოსილ პედაგოგს აფხაზეთის №2 საჯარო სკოლის ქიმიის მასწავლებელს სონია სონგულიას გადასცა.
სონია სონგულია 52 წელია პედაგოგიურ მოღვაწეობას ეწევა, 1993 წლის სექტემბრამდე იგი სოხუმის ერთ-ერთ სკოლაში ქიმია - ბიოლოგიის მასწავლებლად მუშაობდა, იყო სასწავლო ნაწილის გამგე, არის უმაღლესი კატეგორიის მასწავლებელი, აფხაზეთში მუშაობის პერიოდში მინიჭებული აქვს აფხაზეთის დამსახურებული მასწავლებლის წოდება, პედაგოგ - მეთოდისტის კვალიფიკაცია.
დევნილობის პერიოდში სონია სონგულიამ მუშაობა აფხაზეთის დახელოვნების ინსტიტუტში ქიმიის მეთოდისტ - მასწავლებლად გააგრძელა, 2005 წლიდან კი, ქალბატონი სონია აფხაზეთის №2 საჯარო სკოლის ქიმიის მასწავლებელია, იგი უფროსკლასელებთან მუშაობს და მათ დიდ სიყვარულსა და პატივისცემას იმსახურებს.

September 27, 2013 – Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze handed pectoral award “Amagdari” to one more internally displaced teacher from Sokhumi Ms Sonia Songulia, a chemistry teacher from Abkhazia Public School 2.
Sonia Songulia has been a teacher for 52 years. Before September 1993 she worked as a teacher of chemistry and biology at one of the schools in Sokhumi, she was ahead of educational unit as well. Sonia Songulia has been given the title of Honored Teacher of Abkhazia.
Sonia Songulia worked as Chemistry Methodist teacher during the years of being an IDP. Ms Sonia has been a chemistry teacher at Abkhazia Public School 2 since 2005. She is working with  senior pupils and is greatly respected by them.