რეგიონებში სამუშაო შეხვედრები გრძელდება
საქართველოს განათლებისა და მენციერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და სამინისტროს სხვა ხელმძღვანელმა პირებმა მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები ამჯერად, ქვემო ქართლის რეგიონის საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლებს გააცნეს. სამუშაო შეხვედრები მარნეულსა და რუსთავში გაიმართა.
პრეზენტაცია, რომელიც შეხვედრაზე იყო წარმოდგენილი მოიცავდა ისეთ მნიშვნელოვან თემებს როგორიცაა:
• განათლების ხელმისაწვდომობა;
• ინკლუზიური განათლების ხელშეწყობა;
• სკოლების დაფინანსება და ანაზღაურების სისტემის ცვლილება;
• პედაგოგების პროფესიული განვითარება;
• პროფესიული ორიენტაციისა და კარიერის დაგეგმვის კურსი;
• უსაფრთხო და ჯანსაღი სკოლა;
• ელექტრონული სასწავლო რესურსები და ტექნოლოგიები;
• სკოლების ინფრასტრუქტურის რეაბილიტაცია და სხვ.
პრეზენტაციაში ასევე წარმოდგენილი  იყო  პროფესიული და უმაღლესი განათლების მიმართულებით განხორციელებული სიახლეები.
სამუშაო შეხვედრა რამდენიმე საათის განმავლობაში კითხვა-პასუხის რეჟიმში მიმდინარეობდა. რეგიონის საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლებმა ყველა კითხვაზე მიიღეს პასუხი. მათ ასევე, შესაძლებლობა ჰქონდათ მიმდინარე პროექტებთან დაკავშირებით თავიანთი მოსაზრებები და შენიშვნები  გამოეთქვათ. ანალოგიური შეხვედრები ყველა რეგიონში გაიმართება.

Work visits in the regions continue
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Lia Gigauri and other officials from the Ministry of Education introduced ongoing and planned projects to representatives of the field of education from Kvemo Kartli. Work visits were organized in Marneuli and Rustavi.
The presentation made at the meeting covered the following issues:
• Access to education
• Promotion of inclusive education
• School financing and changes in the system of salary payments
• Teachers’ professional development
• Professional orientation and career-planning course
• Safe and healthy school environment
• Electronic teaching resources and technologies
• Rehabilitation of school infrastructure etc.
The presentation also covered already accomplished novelties in the fields of vocational and higher education.
Representatives of educational sphere received answers on all questions. They had opportunity to express their ideas and remarks regarding the ongoing projects. Similar meetings will be held in all regions of Georgia.