რაჭა–ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის წარჩინებული მოსწავლეები დაჯილდოვდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საჩუქარი, პერსონალური კომპიუტერები ამჯერად რაჭა–ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონების იმ მეათეკლასელ მოსწავლეებს გადაეცათ, რომელთაც წარჩინებით დაამთავრეს საბაზო საფეხური (მე-7, მე-8 და მე-9 კლასები). პერსონალური კომპიუტერები მათ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსმა ნატა ასათიანმა გადასცა. საქართველოს მასშტაბით კომპიუტერებით სულ 1468 წარმატებული მოსწავლე ჯილდოვდება.
სწავლეთა წახალისების პროექტის მიზანია ხელი შეუწყოს მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლებასა და ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სწავლა/სწავლების მეთოდების გაძლიერებას. პროექტი თანამედროვე ტექნოლოგიების ხელმისაწვდომობის გაზრდით, ყველა ნიჭიერ და შრომისმოყვარე მოზარდს სწავლის თანაბარ პირობებს უქმნის.

Awarding Successful pupils of Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
Successful 10th graders from Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti who have completed basic level (7th, 8th and 9th grades) with high performance were awarded with personal computers from the Ministry of Education and Science of Georgia. Nata Asatiani, Head of Public Relations Department of the Ministry awarded the pupils with personal computers. 1468 pupils in total will be awarded with personal computers throughout Georgia.
In 2013, those pupils who completed basic level with 10 point scores (without rounding) last year, were defined as beneficiaries of the Program.
The aim of the pupils’ promotion program is to improve motivation and strengthen technology-based learning/teaching methods. The Project gives talented and diligent adults equal conditions for learning with the help of modern technologies.