სამინისტრო შიდა აუდიტის 2014-2016 წლების სტრატეგიულ და 2014 წლის წლიურ გეგმაზე მუშაობს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს შიდა აუდიტის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სამინისტროს სტრუქტურული ერთეულებისა და საჯარო სამართლის იურიდიული პირების ხელმძღვანელებთან  სამუშაო შეხვედრა  გამართეს.
შეხვედრის მიზანი იყო სამინისტროს სისტემაში შემავალ სტრუქტურებში არსებული და მოსალოდნელი რისკების  დადგენა და მათი ანალიზის საფუძველზე, შიდა აუდიტის 2014-2016 წლების სტრატეგიული და 2014 წლის წლიური გეგმების   მომზადება.
შიდა აუდიტის 2014-2016 წლების სტრატეგიული გეგმა გამომდინარეობს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს გრძელვადიანი მიზნებიდან,  მოიცავს სამწლიან პერიოდს და ეფუძნება სამინისტროს სისტემაში შემავალ  ყველა სუბიექტში რისკის ანალიზს. გეგმის შემუშავებისას დიდი მნიშვნელობა ენიჭება სრტუქტურული ერთულებისა და სსიპ-ბის ხელმძღვანელთა დამოკიდებულებას და მათ ჩართულობას ამ პროცესებში.
სამუშაო შეხვედრაზე  გაიმართა პრეზენტაცია თემაზე ,,ფინანსური მართვისა  და კონტროლის არსი და შიდა აუდიტის მნიშვნელობა სამინისტროში“, ჩატარდა პრაქტიკული სამუშაო,  თითოეულმა ხელმძღვანელმა ისაუბრა დაქვემდებარებულ სტრუქტურულ ერთეულებში მიმდინარე  და დაგეგმილ პროგრამებზე, მიზნებზე, საჭიროებებსა და ხელისშემშლელ გარემოებებზე.

Internal Audit of the Ministry working on Strategic Plan 2014-2016 and Annual Strategy 2014
Representatives of Internal Audit Department of the Ministry of Education and Science of Georgia held a work meeting with structural units of the Ministry and Heads of Legal Entities of Public Law.
The goal of the meeting was to define existing and possible risks and to prepare Strategic Plan 2014-2016 and Annual Plan 2014 based on risk analysis.
Strategic Plan 2014-2016 emanates from long-term goals of the Ministry and encompasses a three-year period. Active participation and approaches of structural units and Heads of LEPLs is very important in the process.
A presentation was made on the topic of “The essence of Financial Management and Control and Importance of Internal Audit in the Ministry”. Each Head talked about the ongoing and planned programs, needs and obstacles in the structural units.