უცხოური ენების პედაგოგთა კონფერენცია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა უცხოური ენების მასწავლებელთათვის ორდღიანი კონფერენცია გამართა. შეხვედრას თბილისისა და საქართველოს რეგიონებიდან მოწვეული უცხოური ენების 160 მასწავლებელი ესწრებოდა.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა:
• უცხოური  ენების მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას;
• უცხოური  ენების სწავლებასა და სწავლაში არსებული სიახლეების გაცნობა-გაზიარებას;
• თანამედროვე სამყაროში ენების შესწავლის მნიშვნელობის უკეთ გააზრებას.
კონფერენციაზე მასწავლებლებმა თავად წარმოადგინეს მოხსენებები  ისეთ თემებზე, როგორიცაა: ტრადიციები და ინოვაციები უცხოური ენების სწავლებისას; ინტერკულტურული დიალოგი-პლურილინგვალიზმის როლი 21 საუკუნის მოქალაქის ჩამოყალიბებაში; ინტერკულტურული კომუნიკაცია და განათლება; უწყვეტი პროფესიული განვითარება უცხოური ენების მასწავლებლებისათვის; უცხოური ენების სწავლება და ტექნოლოგიები.
მასწავლებლებს ასევე საშუალება ჰქონდათ მოესმინათ სხვადასხვა საერთაშორისო ინსტიტუციების, უნივერსიტეტებისა და  მასწავლებელთა ასოციაციების წარმომადგენელთათვის, რომლებმაც პედაგოგებს  საკუთარი გამოცდილება გააცნეს და  ამ სფეროში არსებულ სიახლეებზე ისაუბრეს.

Conference of teachers of foreign languages
National Center for Teacher Professional Development of the Ministry of Education and Science of Georgia arranged a two-day conference for teachers of foreign languages. 160 teachers of foreing languages from Tbilisi and the regions attended the meeting.
The conference aimed at:
• Encouraging professional development ;
• Introducing and share novelties in teaching/learning ;
• Raising awareness in the importance of teaching languages in modern world;
The teachers made presentations on the topics such as: traditions and innovations in teaching foreign languages; intercultural dialogue – role of plurilingualism in the formation of 21st century citizen; inter-cultural communication and education; continuous professional development; teaching foreign languages and technologies.
The teachers were able to listen to the representatives from different international organizations, universities and teacher associations.