ფესტივალის „ევროკავშირის რეპორტიორი ერთი დღით“ გამარჯვებულები დაჯილდოვდნენ
საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის  ინიციატივითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით, სამწუთიანი ფილმების ფესტივალის „ევროკავშირის რეპორტიორი ერთი დღით“ დაჯილდოების ცერემონიალი გაიმართა. ღონისძიების ფარგლებში, ნაჩვენები იყო მობილური ტელეფონით გადაღებული ფილმები.
პირველი ადგილის მფლობელი მარიკა თევზაძე გახდა ფილმით „ ხელები“, მეორე ადგილი წილად ხვდა გიორგი გელდიაშვილს ფილმისთვის „გასაფერადებლები, ხოლო მესამე საპრიზო ადგილზე თამარ ხეთაგური გავიდა ფილმით „ ერთ სივრცეში“.
დაჯილდოვებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსი კარლო კერვალიშილი, ევროკავშირის ელჩის მოადგილე ბორის იაროშევიჩი და სხვა მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ.
კონკურსში „ევროკავშირის რეპორტიორი ერთი დღით“ მონაწილე ახალგაზრდებს საშუალება ჰქონდათ მობილური ტელეფონით გადაეღოთ სამწუთიანი ფილმი და შემოქმედებითი მიდგომით გაეშუქებინათ ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ერთი ან რამდენიმე პროექტის საქმიანობა.

Winners of a Festival “The EU Reporter for a Day” were awarded
Three-minute films festival “The EU Reporter for a Day” award ceremony was organized with the initiative of the EU Delegation to Georgia and the support of the Ministry of Education and Science. Films shot with a mobile phone were presented in the framework of the event.
Marika Tevzadze became the first prize winner with the film “Hands”, the second prize was awarded to Giorgi Geldiashvili for the film “Paint book” and the third place award went to Tamar Khetaguri for the film “In one space.”
Head of the Administration of the Ministry of Education and Science of Georgia  Karlo Kervalishvili, Deputy Head of the EU Delegation to Georgia Boris Yaroshevich and other guests attended the award ceremony.