2012-2013 სასწავლო წლის წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს ოქროს მედლები გადაეცათ
დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ და მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა “განსაკუთრებით ნიჭიერი ბავშვებისა და ახალგაზრდების მხარდაჭერის პროგრამის” ფარგლებში, წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს ოქროს მედლები გადასცეს. 2013 წელს საქართველოს მასშტაბით 780 ოქროსა და 1041 ვერცხლის მედალი გაიცემა. დღეს, ოქროს მედლებით თბილისის საჯარო და კერძო სკოლების წარჩინებულები დაჯილდოვდნენ.
მედალოსან კანდიდატთა შერჩევის კრიტერიუმები  ეროვნული სასწავლო გეგმით რეგულირდება. 2012-2013 სასწავლო წლის წარჩინებით სკოლადამთავრებულებისათვის სახელობითი  ოქროსა და ვერცხლის მედლები დამზადდა.  სახელისა და გვარის გარდა მათზე მითითებულია შესაბამისი წელი.
მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლების მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო არაერთ პროექტს ახორციელებს, მათ შორისაა წარჩინებული კურსდამთავრებულთა ოქროსა და ვერცხლის მედლებით დაჯილდოების პროგრამა. პროგრამის მიზანია მოსწავლეთა აკადემიური მოსწრების წახალისება და წარჩინებულ მოსწავლეთა წარმოჩენა.

Today, Minister of Education and Science Tamar Sanikidze and Deputy Minister Lia Gigauri awarded successful graduates with Gold Medals within “Supporting Gifted and Talented Youth Program.” 780 Gold Medals and 1041 Silver Medals will be awarded in 2013 throughout Georgia. Today, successful pupils of Tbilisi public  and private schools were awarded.
Criteria for the candidates are regulated according to the National Curriculum. Together with the first and last names, year is indicated on the medal.
With the aim of raising motivation, the Ministry of Education and Science of Georgia is implementing a number of projects. The goal of awarding pupils with gold and silver medals is to encourage their better academic performance.