კერძო სექტორის როლი პროფესიულ განათლებაში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და პროფესიული კოლეჯის „სპექტრი“ ინიციატივით კონფერენცია გაიმართა თემაზე: კერძო სექტორის როლი პროფესიული განათლების განვითარებაში. კონფერენცია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ ქეთევან ნატრიაშვილმა გახსნა.
ღონისძიების  ფარგლებში ასევე მოეწყო პროფესიული სტუდენტების ნამუშევრების გამოფენა-გაყიდვა. შემოსული თანხა  საქველმოქმედო მიზნებს მოხმარდება.
კონფერენციის მთავარი მიზანი იყო საქართველოს პროფესიული განათლების პრიორიტეტებისა და საჭიროებების განხილვა, კერძო სექტორის პროფესიულ განათლებაში ჩართულობის მნიშვნელობის და ამ ჩართულობის საფუძველზე, ორმხრივი სარგებლიანობის გაცნობა, სამომავლო კავშირების დამყარება.
ღონისძიებაზე ასევე წარმოდგენილი იქნა სამინისტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის  წლის საქმიანობის ანგარიში, სამომავლო გეგმები და განვითარების ძირითადი მიმართულებები. კონფერენციაზე იმსჯელეს დუალურ პროფესიულ განათლებასა და მის მნიშვნელობაზეც.
ღონისძიების მხარდამჭერები იყვნენ: გერმანიის საერთაშორისო განვითარების საზოგადოება (GIZ) და პარტნიორი კონპანიები: კნაუფი, კაპაროლი და ჰეიდელბერგცემენტი.
კონფერენციას ესწრებოდნენ  საგანმანათლებლო დაწესებულებების, საერთაშორისო და ადგილობრივი ორგანიზაციების და 50-მდე მსხვილი ბიზნესის წარმომადგენლები, სოციალური პარტნიორები და სხვადასხვა დარგობრივი ასოციაიციების წარმომადგენლები.

Role of Private Sector in Vocational Education
A conference “Role of Private Sector in Vocational Education” was organized under the initiative of the Ministry of Education and Science and Vocational College “Spektri”. The Conference was opened by First Deputy Minister of Education and Science Ketevan Natriashvili.
Exhibition and sale of students’ works was also held as a part of the event. The amount of money will be used for charity purposes.
The goal of the conference was to discuss priorities and needs in the field of vocational education, the importance of private sector involvement in vocational education and mutual benefits.
Annual report of Vocational Education Development Department, future plans and major directions for development were also presented on the Conference.
The Conference was organized with the support of GIZ and partner companies Knauf, Caparol and Heidelberg Cement.
Representatives of educational institutions, international and local organizations,  about 50 representatives of large-scale businesses and social partners attended the Conference.