პედაგოგები პირადობის მოწმობებს უფასოდ მიიღებენ
იუსტიციის მინისტრის ინიციატივით, იუსტიციის სახლი პედაგოგებისათვის უფასო პირადობის მოწმობების გაცემას იწყებს. ამის შესახებ იუსტიციის სამინისტროში გამართულ ბრიფინგზე თეა წულუკიანმა განაცხადა.
იუსტიციის მინისტრი თეა წულუკიანი და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე საჯარო და კერძო სკოლების წარმომადგენლებს შეხვდნენ და მათ აქციის დეტალები გააცნეს.
ღონისძიების ბოლოს მინისტრებმა პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტები 10 პედაგოგს გადასცეს.
საახალწლო აქცია პედაგოგებისათვის 23 დეკემბერს დაიწყება. აქციის ფარგლებში პირადობის მოწმობების უფასოდ აღებას საჯარო და კერძო სკოლების ის პედაგოგები შეძლებენ რომლებსაც პირადობის ახალი მოწმობა ჯერ არ მიუღიათ. მასწავლებლებს რაიმე სახის დოკუმენტაციის წარდგენა არ მოუწევთ, მათი იდენტიფიკაცია მონაცემთა ბაზის მიხედვით მოხდება. აქცია 23 იანვრამდე გაგრძელდება.
თბილისში პედაგოგებმა შემდეგ დროებით სერვის-ცენტრებს უნდა მიმართონ: დავით აღმაშენებლის ხეივანი მე-10 კილომეტრი, (აღსრულების ეროვნული ბიურო);  ვაჟა-ფშველას #1, (ეროვნული არქივი); აღმაშენებლის გამზირი 89/24 საჯარო რეესტრის თბილისის სარეგისტრაციო სამსახური (მარჯანიშვილის მეტროსთან).
მზა დოკუმენტების მიღება შესაძლებელია იუსტიციის სახლის შენობის მარცხენა მხარეს. დროებითი ფილიალები მომხმარებლებს 09:00 საათიდან 19:00 საათამდე მოემსახურებიან.
მიმდინარე წლის განმავლობაში, იუსტიციის მინისტრის ინიციატივით, უფასო პირადობის მოწმობები უკვე გადაეცათ სრულწლოვან დევნილებსა და რეგისტრაციიდან მოხსნილ პირებს. აქციების ფარგლებში, საერთო ჯამში, იუსტიციის სახლმა  75 000-მდე უფასო პირადობის მოწმობა  გასცა.

Minister of Justice and Minister of Education and Science held a meeting with the representatives of public and private schools and informed them on the details. In the end of the event the Ministers gave new ID cards to 10 teachers.
Issuance of new ID cards shall start on December 23 and last till January 23. Only those teachers of private and public schools, who have not taken ID cards before will be able to get them. Teacher shall not need to present any documents.
Teachers will be able to address the following service centers, located on: David Aghmashenebeli Alley 10th kilometer, (National Bureau of Enforcement); #1 Vazha-Pshavela Av. (National Archive); 89/24 Aghmashenebeli Av., Tbilisi Registry Service of Public Registry (near Metro station Marjanishvili).
Issued documents can be claimed from the left side of the Public Service Hall. Service Centers will be open from 09:00 to 19:00.
During the current year, free ID cards were issued to adult IDPs and persons and persons removed from registration. Public Service Hall has issued about 75 000 free ID cards in total