იაშვილის კოლინიკაში მყოფ მოზარდებს ახალი წელი მიულოცეს
,,ინკლუზიური სწავლების ხელშეწყობის პროგრამის“ ფარგლებში, იაშვილის სახელობის ბავშვთა ცენტრალურ საავადმყოფოში ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისათვის საგანმანათლებლო სერვისის მიწოდება ხორციელდება. მოზარდებთან, ჰოსპიტალთან ახლომდებარე 147-ე საჯარო სკოლიდან კლინიკაში დადიან პედაგოგები, რომლებიც  ბავშვებს  შესაბამის გაკვეთილებს უტარებენ.
საახალწლო ღონისძიების ფარგლებში, დღეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლებმა, 147-ე საჯარო სკოლის დირექტორმა და მასწავლებლებმა პატარებს დამდეგი შობა-ახალი წელი მიულოცეს და საჩუქრები გადასცეს. სტუმრებმა მოზარდებს გამოჯანმრთელება უსურვეს და იმედი გამოთქვეს, რომ სულ მოკლე დროში ისინი  მშობლიურ სკოლასა და საკლასო ოთახებს დაუბრუნდებიან.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ ინიცირებული პროექტის ”მძიმე ქრონიკული დაავადების (ლეიკემიით დაავადებული) მქონე ბავშვების სტაციონარულ პირობებში შინ სწავლებით უზრუნველყოფა” მიზანია ჰოსპიტალიზებული ბავშვებისა და მოზარდების ჩართვა სასკოლო პროგრამაში, რათა მკურნალობის შემდეგ მაქსიმალურად სწრაფად მოხდეს ამ ბავშვების სოციუმში ინტეგრაცია.
პროექტის ფარგლებში განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ იაშვილის კლინიკაში მოეწყო სპეციალური სასწავლო ოთახი, რომელიც  შესაბამისი ინვენტარით, ტექნიკით, სხვადასხვა თვალსაჩინოებებით და საკითხავი კლასგარეშე ლიტერატურით აღიჭურვა.
იაშვილის სახელობის ბავშვთა კლინიკაში 147-ე საჯარო სკოლის 6 პედაგოგი 2013-2014 სასწავლო წლიდან რეგულარულად დადის და ლეიკემიით დაავადებულ 30 სხვადასხვა ასაკობრივ მოსწავლეს, ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებულ საგნობრივ გაკვეთილებს, მულტიდისციპლინურ გუნდთან და კლინიკის ფსიქოლოგებთან ერთად უტარებს. პროექტის  მიზანია, მკურნალობის დამთავრების შემდეგ, მაქსიმალურად კომფორტულად და სწრაფად მოხდეს ამ ბავშვების რეაბილიტაცია, რათა საზოგადოებას  სრულყოფილ მოქალაქეებად დაუბრუნდნენ.

New Year wishes for the Children at Iashvili Clinic
Within “Inclusive Education Promotion Program” children suffering from leukemia are provided with educational services at Iashvili Children’s Central Hospital. Teachers from nearby Public School №147 go to the Hospital to give lessons to these children.
Today, representatives of the Ministry of Education and Science, principal of Public School №147 and teachers wished the children merry Christmas and a Happy New Year and presented New Year gifts to them. The guests expressed their hope that these children will be able to return to their school and classrooms in the nearest future.
The goal of the project “Providing children suffering from chronic disease (leukemia) with home teaching in inpatient treatment conditions” initiated by the Ministry of Education is to encourage quick social integration of these children and teenagers. A special classroom has been set up at Iashvili Clinic within the framework of the project.
6 teachers from Public School №147 has been going to Iashvili Clinic since the school year 2013-2014 in order to give lessons to 30 pupils in compliance with the National Curriculum. This process is conducted together with the multidisciplinary team and psychologists.