თამარ სანიკიძემ მრავალშვილიან პედაგოგებს ახალი წელი მიულოცა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ  კიდევ ერთხელ მიულოცა პედაგოგებს ახალი წელი ამჯერად, მრავალშვილიანი მასწავლებლის ოჯახიდან. დღეს, მინისტრი  თბილისის №47 საჯარო სკოლის ინგლისური ენის  მასწავლებელს ლია ლომსაძეს და №195 საჯარო სკოლის მათემატიკის მასწავლებელს ქეთევან კუპრეიშვილს, როგორც მრავალშვილიან პედაგოგებს, სახლში ეწვია,  პირადად მიულოცა ახალი წელი, ჯანმრთელობა და მომავალი წარმატებები უსურვა.
47-ე საჯარო სკოლის მასწავლებელი ლია ჭუაძე ხუთი შვილის დედა და წარმატებული პედაგოგია. მან  მასწავლებელთა  სერტიფიცირების ყველა ეტაპი გაიარა და დღეს, 1000 ლარიანი ანაზღაურება აქვს. ლია ჭუაძე აქტიურად არის ჩართული სკოლის უცხო ენის კათედრის მუშაობაში, მონაწილეობს სიახლეებისა და სწავლების ნოვატორული მეთოდების დანერგვაში, აქვს მენტორ-მასწავლებლად მუშაობის გამოცდილებაც.  სკოლის დირექტორის განცხადებით, მნიშვნელოვანია აღინიშნოს, რომ ლია ჭუაძე ხუთ გამორჩეულად კარგ შვილს ზრდის და ამავდროულად, ძალისხმევას არ იშურებს ჰყავდეს გამორჩეულად წარმატებული მოსწავლეებიც.
ხუთი შვილის დედაა 195-ე საჯარო სკოლის მათემატიკის მასწავლებელი ქეთევან კუპრეიშვილიც, იგი  უხმაუროდ აკეთებს ძალიან დიდ საქმეს - არის სამაგალითო მრავალშვილიანი დედა და წარმატებული მასწავლებელი. კოლეგები ქეთევან კუპრეიშვილს ახასიათებენ როგორც სიახლეების მოყვარულ, კომპეტენტურ, მშვიდ, გაწონასწორებულ და ძალიან დისციპლინირებულ მასწავლებელს.

Tamar Sanikidze wished a Happy New Year to the teachers having many children
Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze wished a Happy New Year to teachers and this time, from a family of many children. Today, Minister of Education visited Lia Lomsadze, an English language teacher of Tbilisi Public School №47 and Ketevan Kupreishvili, a Maths teacher of Tbilisi Public School №195. They are mothers of many children. Tamar Sanikidze wished them health and all the success.
Lia Chuadze, a successful teacher from Tbilisi Public School №47 has five children. She has passed all levels of teacher certification and her salary constitutes 1000 GEL. She is actively participating in the implementation of novelties and work of the foreign language unit at the School. Lia Chuadze has an experience of working as a mentor-teacher. As the principal of the School noted, Lia Chuadze manages to be a teacher for excellent pupils and a mother of five excellent children.
Ketevan Kupreishvili is a mother of five children too. She quietly pursues her duties, she is a successful teacher and an excellent mother. Colleagues characterize Ketevan Kupreishvili  as a quiet, balanced and disciplined teacher who supports novelties.