კონკურსის „მე –ომბუდსმენი 2013“ გამარჯვებულები დასაჩუქრდნენ
კონკურსი „მე–ომბუდსმენი 2013“ დასრულდა. დღეს, სასტუმრო „თბილისი მერიოტში“ კონკურსში გამარჯვებული მოსწავლეები დაჯილდოვდნენ. ფინალისტებს გამარჯვება მიულოცეს და შესაბამისი ჯილდოები გადასცეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ, საქართველოს სახალხო დამცველმა უჩა ნანუაშვილმა და ევროკავშირის სპეციალურმა წარმომადგენელმა საქართველოში თომას ჰამარბერგმა.
კონკურსი „მე-ომბუდსმენი“ დაფუძნებულია ქსელურ ტექნოლოგიაზე და განხორციელდა ინტერნეტის საშუალებით. წელს ღონისძიებაზე მოწვეული იყო ამ კონკურსის ინიციატორი და დამაარსებელი არჩილ თალაკვაძე.  „მე-ომბუდსმენი“ 2013 წელს მეოთხედ გაიმართა. კონკურსის საინფორმაციო კამპანია 2013 წლის სექტემბერში დაიწყო. სკოლებში გავრცელდა პლაკატები, ინფორმაცია ასევე გავრცელდა რადიო, ბეჭდური და ელექტრონული მედიით.
კონკურსის 1 ტური 30 სექტემბერს დაიწყო და მასში მონაწილეობა 466 გუნდის 932 მოსწავლემ მიიღო. მეორე ტურში 27 გუნდის 54 მოსწავლე გადავიდა.  მესამე, საფინალო ტურში კი, 10 გუნდი და შესაბამისად 20 მოსწავლე გავიდა.
ფინალური რაუნდის ნაშრომები 4 დამოუკიდებელი ექსპერტისგან შემდგარმა ჟიურიმ შეაფასა. ფინალის ყველა მონაწილეს გადაეცა სერტიფიკატები და სამახსოვრო საჩუქრები. კონკურსი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერითა და ევროკავშირის პროექტის „სახალხო დამცველის აპარატის ხელშეწყობა“ დაფინანსებით გაიმართა.

Winners of the Competition “I am the Ombudsman” were awarded
The Competition is based on network technologies and was conducted by means of the Internet. Archil Talakvadze, initiator and founder of this competition was invited to the event. “I am the Ombudsman” was held for the fourth time in 2013. Posters were distributed in schools before the start of the Competition. The information was spread via the Media sources as well.
I round of the Competition started on the 30th of September with 932 pupils joined in 466 teams. 57 pupils from 27 teams moved into the second round. 10 teams with 20 pupils reached the final round.
The jury, comprised of 4 independent experts was evaluating works of the competitors. All finalists were awarded with certificates and memorable presents. The Competition was held with the support of the Ministry of Education and the financial assistance of the EU project “Promotion of the Office of Public Defender”.