ზოგადი განათლების ხარისხის გაუმჯობესების მიზნით ახალი პროექტი ამოქმედდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით, „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდმა - საქართველო“ დღეს, „მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარებისა და საკლასო შეფასების სისტემის შემუშავების პროექტის“ პრეზენტაცია გამართა. ღონისძიების მიზანი იყო საზოგადოების, დაინტერესებული მხარეების, საგანმანათლებლო დაწესებულებების, საერთაშორისო, არასამთავრობო და დონორი ორგანიზაციების წარმომადგენელთა ინფორმირება „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ ზოგადი განათლების პროექტისა და ზემოაღნიშული ინიციატივის შესახებ.
„ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ მიერ  საერთაშორისო ტენდერის საფუძველზე, კერძო საკონსულტაციო კომპანია GOPA შეირჩა, რომელიც პროექტებს მსოფლიოს მასშტაბით ახორციელებს. კომისიამ GOPA-ს მიერ შემოთავაზებული მიდგომები, მეთოდოლოგია და საერთაშორისო ექსპერტები სფეროსათვის ყველაზე საუკეთესოდ მიიჩნია და შეაფასა, როგორც კონკურსში მონაწილე ყველაზე კვალიფიციური საკონსულტაციო კომპანია.
GOPA საქართველოში ზოგადი განათლების ხარისხის გაუმჯობესებისათვის საჭირო აქტივობებს ჩაატარებს, რაც მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარებისა და სასკოლო შეფასების სისტემის შექმნაში გამოიხატება. აღნიშნული მიზნის მისაღწევად, GOPA  სისტემის ანალიზს განახორციელებს,  საჭიროებებს გამოავლენს და  პოლიტიკის განსაზღვრაში დახმარებას გაუწევს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და მის შესაბამის სააგენტოებს.
პრეზენტაციას ესწრებოდნენ: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე, ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი საქართველოში რიჩარდ ნორლანდი, ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის საქართველოს წარმომადგენლობის დირექტორი ჯიმ მაკნიკოლასი, „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ აღმასრულებელი დირექტორი მაგდა მაღრაძე.

A new project for general education quality improvement is to start
MCA-Georgia held a presentation of the project “Professional development of teachers and school principals and elaboration of class evaluation system” with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia, The goal was to inform public, stakeholders, educational institutions, international, non-governmental  and donor organizations on MCA-Georgia general education project and the abovementioned initiative.
Private consulting company GOPA has been selected by MCA-Georgia based on the international bidding. GOPA is implementing world-scale projects.
GOPA shall implement necessary activities with the aim of improving general education quality in Georgia which encompasses professional development of teachers and principals and creation of class evaluation system, the company shall conduct the System analysis, assess the needs and assist the Ministry of Education and Science and its agencies in the policy development.
Tamar Sanikidze, Minister of Education and Science, Richard Norland, the US Ambassador to Georgia, Jim McNicolas, MCC Resident Country Director and Magda Maghradze, CEO of MCA-Georgia attended the presentation.