მინისტრი იაშვილის კლინიკაში
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე იაშვილის სახელობის ბავშვთა ცენტრალურ საავადმყოფოში ლეიკემიით დაავადებულ ბავშვებს ეწვია, მათ დედებს დედის დღე მიულოცა, გაამხნევა და შვილების გამოჯანმრთელება უსურვა. მინისტრმა იმედი გამოთქვა, რომ სულ მოკლე დროში ისინი მშობლიურ სკოლასა და საკლასო ოთახებს დაუბრუნდებიან.
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ინიციატივით იაშვილის კლინიკაში სპეციალური სასწავლო ოთახი ფუნქციონირებს, რომელიც შესაბამისი ინვენტარით, ტექნიკით, სხვადასხვა თვალსაჩინოებებით და საკითხავი კლასგარეშე ლიტერატურით არის აღიჭურვილი. იაშვილის კლინიკაში მყოფ ბავშვებთან 147-ე საჯარო სკოლიდან დადიან პედაგოგები, რომლებიც მათ შესაბამის გაკვეთილებს უტარებენ.
იაშვილის სახელობის ბავშვთა კლინიკაში 147-ე საჯარო სკოლის 6 პედაგოგი 2013-2014 სასწავლო წლიდან რეგულარულად დადის და ლეიკემიით დაავადებულ 30 სხვადასხვა ასაკობრივ მოსწავლეს, ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებულ საგნობრივ გაკვეთილებს, მულტიდისციპლინურ გუნდთან და კლინიკის ფსიქოლოგებთან ერთად უტარებს. პროექტის მიზანია, მკურნალობის დამთავრების შემდეგ, მაქსიმალურად კომფორტულად და სწრაფად მოხდეს ამ ბავშვების რეაბილიტაცია, რათა საზოგადოებას სრულყოფილ მოქალაქეებად დაუბრუნდნენ.

Minister at Iashvili Children’s Hospital
Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze visited children suffering from leukemia at Iashvili Central Hospital. Minister Sanikidze congratulated their mothers with the Mother’s Day, expressed her support and wished them a prompt recovery. Tamar Sanikidze expressed hope that soon the children will be able to attend their classes.
A special room was arranged at the Clinic under the initiative of the Ministry of Education. The room is properly equipped and supplied with materials. Teachers form public school 147 go to Iashvili Clinic to give lessons to the children suffering from leukemia and belonging to 30 different age groups.
9 teachers of Public School 147 have been going to the Clinic on regular basis since the school year 2013-2014. They deliver lessons together with multidisciplinary team and the Clinic psychologists.  This treatment aims at rapid rehabilitation of the children.