ჟიული შარტავას იუბილესადმი მიძღვნილი კონფერენცია გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე  ტექნიკურ უნივერსიტეტში ჟიული შარტავას 70 წლისთავისადმი  მიძღვნილ სამეცნიერო კონფერენციას დაესწრო თემაზე „თანამედროვე პოლიტიკა და მეცნიერების ამოცანები“.
კონფერენციის მიზანი იყო მეცნიერებისა და სახელმწიფო მართვის ურთიერთსასარგებლო  კავშირების განმტკიცების, ასევე, საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ და ტექნიკურ მეცნიერებათა დარგში მოპოვებული მიღწევების საზოგადოებისთვის გაცნობისა და ზოგადად, პოლიტიკური მეცნიერებების განვითარების  ხელშეწყობა.
კონფერენცია პოლიტიკურ მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის, აფხაზეთის მთავრობისა და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა და მის მუშაობაში აფხაზეთის ა/რ მთავრობის თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებელი ვახტანგ ყოლბაია, საქართველოს ფინანსთა მინისტრი ნოდარ ხადური,  რეგიონალური განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი დავით ნარმანია, სპორტისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე რატი ბრეგვაძე, მეცნიერები, სახელმწიფო უმაღლეს სასწავლებელთა რექტორები და პროფესორ-მასწავლებლები მონაწილეობდნენ.

A conference dedicated to the jubilee of Zhiuli Shartava
Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze attended a scientific conference arranged at Georgian technical University and dedicated to the 70th jubilee of  Zhiuli Shartava. The topic of the conference was “Modern Politics and Objectives of Science”
The conference aimed at strengthening ties between science and governance, introducing achievements in public policy and technical spheres, promotion of political sciences in general.
The conference was organized by National Academy of Political Sciences, the Government of Abkhazia and Georgian Technical University. Vakhtang Kolbaia, Acting Head of the Autonomous Republic of Abkhazia, Nodar Khaduri, Minister of Finance, Davit Narmania, Minister of Regional Development and Infrastructure, Rati Bregvadze, Minister of Sports and Youth Affairs, Scientists, Rectors of higher education institutions and professors.