ზოგადი განათლების პროექტის ფარგლებში პირველი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
„ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო“ სამ პროექტს ახორციელებს ზოგადი, პროფესიული და უმაღლესი განათლების მიმართულებით.  დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში  ზოგადი განათლების პროექტის ფარგლებში პირველი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
პროექტს „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ მიერ,  საერთაშორისო ტენდერის საფუძველზე შერჩეული, კერძო საერთაშორისო საკონსულტაციო კომპანია GOPA ახორციელებს. GOPA - ს წარმომადგენლებმა დღეს, საკონსულტაციო ჯგუფის წევრებს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს  შესაბამისი სტრუქტურული ერთეულების  წარმომადგენლებს უკვე გაწეული სამუშაოები და დაგეგმილი  აქტივობები გააცნეს.
GOPA საქართველოში ზოგადი განათლების ხარისხის გაუმჯობესებისათვის საჭირო აქტივობებს ატარებს, ახორციელებს სისტემის ანალიზს,  რის საფუძველზეც, შეიქმნება მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარებისა და სასკოლო შეფასების სისტემა.  აღნიშნული მიზნის მისაღწევად, GOPA  საჭიროებებს გამოავლენს და  პოლიტიკის განსაზღვრაში დახმარებას გაუწევს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და მის შესაბამის სააგენტოებს.
„ზოგადი განათელების ხარისხის გაუმჯობესების პროექტის“ პრეზენტაცია 2014 წლის 17 თებერვალს შედგა და საზოგადოების, დაინტერესებული მხარეების, საგანმანათლებლო დაწესებულებების, საერთაშორისო, არასამთავრობო და დონორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებს სრული ინფორმაცია მიეწოდა  პროექტის თაობაზე.

First working meeting was held in the framework of General Education Project
The project is being implemented by private international consulting company GOPA, selected by MCA-Georgia as a result of international tender. Today GOPA representatives introduced already accomplished work and planned activities to the members of consulting group, representatives from relevant structural units of the Ministry.
GOPA is carrying out necessary activates in Georgia to improve the quality of general education and performing system analysis. Professional development system of teachers and school principals and school grading system will be created based on the above-mentioned activities. To achieve these goals, GOPA will identify needs and assist the Ministry of Education and Science and its agencies in determining the policy.
Presentation of "General education quality improvement project" was held on the 17th of February, 2014. The public, stakeholders, educational institutions, international non-governmental and donor organizations were fully informed on the project.