ქეთევან ნატრიაშვილი ევროსაბჭოს განათლების კომიტეტის ბიუროს წევრად აირჩიეს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი ქალაქ სტრასბურგში, ევროპის საბჭოს საგანმანათლებლო პოლიტიკისა და პრაქტიკის საკითხებში სახელმძღვანელო კომიტეტის ბიუროს წევრად აირჩიეს. ბიუროს არჩევნები 2 წელიწადში ერთხელ ტარდება და მასში მონაწილეობა  ყველა წევრი ქვეყნის წარმომადგენელს შეუძლია, ბიუროში 8 წევრი ირჩევა - წარმომადგენლები ოთხი წევრი ქვეყნის ოფიციალური დელეგაციიდან, ორი არასამთავრობო და ორი აკადემიური ორგანიზაციებიდან.
ქართულმა მხარემ ევროპის საბჭოს კომიტეტის სხდომაზე  ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები დააყენა, როგორიცაა სამოქალაქო და დემოკრატიული განათლება, განათლების მიღების მეორე შესაძლებლობა - განათლების ხელმისაწვდომობა, მასწავლებელთა მონაწილეობა ევროპის საბჭოს „პესტალოცის“ პროგრამაში, უმაღლესი განათლების ხარისხის სისტემები, სწავლების ენები და ენობრივი პოლიტიკა.
ევროპის საბჭოს საგანმანათლებლო პოლიტიკისა და პრაქტიკის სახელმძღვანელო კომიტეტისა და ბიუროს საქმიანობა ზოგადი და უმაღლესი განათლების მრავალ მიმართულებას მოიცავს. კომიტეტის ბიურო ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი რგოლია საგანმანათლებლო სივრცეში სამეცნიერო ცოდნასა და გამოცდილებაზე დაფუძნებით,  თანამედროვე საგანმანათლებლო ტენდენციებისა და პროგრამების შემუშავების პროცესში.
ბიუროში მუშაობა მნიშვნელოვან წვლილს შეიტანს საქართველოს საგანმანათლებლო სისტემის ევროპულ საუკეთესო გამოცდილებასთან დაახლოების პროცესში და ხელს შეუწყობს საქართველოს აქტიურ ჩართვას მიმდინარე პროგრამებსა და პროექტებში.

First Deputy Minister of Education and Science Ketevan Natriashvili was elected a member of CoE Education Committee Bureau. Bureau elections are held once in every two years and representatives of all member countries are eligible for participation. 8 members are elected in the Bureau – representatives from official delegations of 4 member countries and from non-governmental and academic organizations –two representatives from each.
Georgian delegation has raised a number of important issues at the Committee meeting. These issues are: civil and democratic education, second chance of education – access to education, participation in CoE program “Pestalotsi”, higher education quality systems, teaching languages and language policy.
The Committee is one of the most important units that supervises numerous directions of general and higher education.  Committee Bureau’s role in the process of elaborating educational trends and programs is vital.
Working in the Bureau shall contribute greatly to the process of coming closer to European education system.