თამარ სანიკიძე იენის უნივერსიტეტის დელეგაციას შეხვდა
საქართველოში სამუშაო ვიზიტით იმყოფება ფრიდრიხ შილერის სახელობის იენის (გერმანია) უნივერსიტეტის დელეგაცია რექტორის, თსუ-ს საპატიო დოქტორის, პროფესორ კლაუს დიკეს  ხელმძღვანელობით. დელეგაციის  წევრებს დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე  შეხვდა.
იენის უნივერსიტეტი ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან რამდენიმე ათეული წელია თანამშრომლობს. ამ თანამშრომლობის ფარგლებში, არაერთი ერთობლივი პროექტი ხორციელდება, მოქმედებს სტუდენტთა, პროფესორ-მასწავლებელთა გაცვლითი პროგრამები. თამარ სანიკიძესთან  შეხვედრაზე საუბარი შეეხო მიმდინარე პროექტებს და აღინიშნა, რომ მომავალი ურთიერთობა  იენის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის ახალ ეტაპზე გადავა და კიდევ უფრო მრავალფეროვანი და შინაარსობლივად დატვირთული იქნება.
2013 წლიდან თსუ-ში ახალი ერთობლივი ქართულ-გერმანული სამაგისტრო პროგრამა ამოქმედდა სახელწოდებით - საერთაშორისო საწარმოო მართვა. ერთობლივი  სამაგისტრო პროგრამის მიზანია ბიზნესის ადმინისტრირების თეორიული ცოდნის, სამეცნიერო კვლევისა და შემოქმედებითი მუშაობის უნარების მქონე ევროპული და მსოფლიო დონის კონკურენტუნარიანი სპეციალისტების მომზადება.

Tamar Sanikidze met with the delegation from the University of Jena
Delegation of Friedrich Schiller University of Jena (Germany) is visiting Georgia. The delegation is headed by Professor Klaus Dikke, Rector of Friedrich Schiller University of Jena, honorary Dr. of Tbilisi State University. Members of the delegation held a meeting with Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze.
Friedrich Schiller University of Jena has been cooperating with Tbilisi State University for several decades. Within this cooperation, a number of joint projects are being implemented; there are students and faculty exchange programs. It was noted at the meeting that the future cooperation will shift to a new level and become more diverse.
Joint German-Georgian MA program - international enterprise management has been carried out since 2013 at Tbilisi State University. The program is designed to prepare European and world-class competitive specialists.