ევროპული სკოლის მოსწავლეებს პარლამენტის ახალი თავმჯდომარე ჰყავთ
პრეზიდენტის მიერ ბათუმში პედგოგებთან შეხვედრისას გაჟღერებული ინიციატივების საფუძველზე გრძელდება სკოლებში მოსწავლეთა თვითმართველობის არჩევნები.
”ევროპულ სკოლაში” დღეს პარლამენტის თავმჯდომარე აირჩიეს. არჩევნებს წინ უძღოდა ცენტრალური საარჩევნო კომისიის დაფუძნება, სადაც თითოეულმა კანდიდატმა   საკუთარი რწმუნებული დანიშნა და  პარალელურად საკუთარი საარჩევნო პროგრამა წარადგინა. გამარჯვებული პარლამენტის თავმჯდომარე გივი კარბელაშვილი სკოლის ბიუჯეტიდან ყოველთვიურ ხელფას მიიღებს 150 ლარის ოდენობით.
სკოლებში ამგვარი აქტივობების მიზანია დამოუკიდებელი, აქტიური და თავისუფალი ახალგაზრდობის ჩამოყალიბება. ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში მოსწავლეთა თვითმართველობის შექმნა ბავშვებს საშუალებას  მისცემს  აქტიურად ჩაერთონ სკოლის მართვაში, დაიცვან საკუთარი უფლებები, დამოუკიდებლად დაგეგმონ  სხვადასხვა აქტივობები.

The Children of European School Elected the New Chairman
According to the President’s initiative, which was expressed at the meeting with the teachers in Batumi, the elections of school self-governments continue.
The Chairman of Parliament was elected at European School today. The Central Election Commission was founded before the elections. Each candidate appointed the governors  and  presented the electoral program. The elected chairman of the Parliament of European School, Givi Karbelashvili will receive the prize of 150 GEL from the school budget every month.
The aim of such activities is to develop independent, free and active youngsters. The establishment of the self-government unions will give the children opportunity to get involved in the school management process, protect their rights and plan the events independently at general schools.