დიმიტრი შაშკინმა დედის დღე ქალბატონებს რუსთავიდან მიულოცა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი 3 მარტს ქ. რუსთავში გურასაშვილების სოციალურად დაუცველ მრავალშვილიან ოჯახს ეწვია. დიასახლისს ქალბატონ  სვეტლანას მინისტრმა დედის დღე მიულოცა და მის 5 შვილს საჩუქრად საოჯახო ტექნიკა - მუსიკალური ცენტრი, კომპიუტერი, მხატვრული ლიტერატურა და სათამაშოები გადასცა.
რუსთავიდან დიმიტრი შაშკინმა დედის დღე საქართველოში მცხოვრებ ყველა ქალბატონს მიულოცა  და იმედი გამოთქვა, რომ  ხელმოკლე ოჯახებისთვის წიგნების შეძენასთან დაკავშირებული პრობლემები მთლიანად მოიხსნება. სამინისტროს გადაწყვეტილებით,  სოციალურად დაუცველთა პროგრამაში მყოფი ოჯახების მოსწავლეებისთვის სახელმძღვანელოების უფასოდ გადაცემა იგეგმება.
მინიტრის განცხადებით, სამინისტრო გეგმავს ასევე ეროვნული სასწავლო გეგმის დახვეწას, რომელიც 5 წლის განმავლობაში არ შეიცვლება. ამასთანავე, გამკაცრდება სახელმძღვანელოების გრიფირების წესი და შეიქმნება მეორადი სახელმძღვანელოების ბაზარი, რაც ბევრ სოციალურად დაუცველ ოჯახს სახელმძღვანელოების შეძენას გაუადვილებს.

Dimitri Shashkini Congratulated the Ladies with Mother’s Day from Rustavi
The Minister of Education and Science visited Gurasashvili Vulnerable Family on March, 3, in Rustavi. The Minister congratulated the hostess, Ms. Svetlana with Mother’s Day and presented her 5 children with following items– tape-recorder, computer, literature and toys.
The Minister wished all Georgian ladies happy Mother’s Day from Rustavi   and gave the vulnerable families hope to solve the textbook problems. According to the Ministries decision, all schoolchildren, whose families are registered in the social care program, will receive free textbooks.
By the Minister’s announcement, the ministry is going to improve the National Curriculum, which will not be changed for 5 years. The textbook approval procedures will be strictly checked. The ministry also plans to create the secondary textbook market to give many vulnerable families opportunity of buying books.