მინისტრი ინფრასტრუქტურული პროექტების გაცნობას აგრძელებს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ გურჯაანის რაიონის სოფელ ზეგაანში რეაბილიტირებული საჯარო სკოლა დაათვალიერა და პედაგოგებსა და მოსწავლეებს შეხვდა.
სოფელ ზეგაანში დაწყებითი სკოლა ფუნქციონირებს. ნახევარსაუკუნოვან  შენობას წლების მანძილზე რემონტი არ ჩატარებია, მოშლილი იყო ყველა კომუნიკაცია და  პატარებს გაუსაძლის პირობებში უხდებოდათ სწავლა.
სამინისტროს ძალისხმევით, ზეგაანის სკოლას სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდა. მოეწყო სველი წერტილები, ცენტრალური გათბობა, სკოლა გაზიფიცირდა და აღიჭურვა. მინისტრმა სკოლას ახალი საკლასო დაფებიც ჩაუტანა და მალე სპორტული დარბაზის მოწყობასაც დაჰპირდა.
სოფელ ზეგაანში  თანამედროვე სტანდარტების სკოლის ფუნქციონირება  მკაფიო მაგალითია, რომ მთავრობა საქართველოს ყველა რეგიონზე თანაბრად ზრუნავს. სკოლებში, რომელიც შენდება და რეაბილიტირდება ყველა პირობაა შექმნილი, რათა მოსწავლემ ისეთივე სრულყოფილი განათლება მიიღოს, როგორც ნებისმიერ ევროპულ ქვეყანაშია შესაძლებელი.
ბოლო წლებში კახეთის რეგიონში 143 საჯარო სკოლა და ერთი პროფესიული სასწავლებელი რეაბილიტირდა, აშენდა ორი საჯარო სკოლა. მნიშვნელოვანი ინფრსტრუქტურული პროექტებია დაგეგმილი 2015 წლისთვისაც.

Minister continues introducing infrastructural projects
Minister of Education and Science Tamar Sanikidze visited rebuilt public school in Zegaani and met teachers and students.
Primary school is functioning in Zegaani, half century old school has not been under reconstruction for years and children had to study in complicated conditions.
Under Ministry’s efforts Zegaani School has been fully reconstructed, the school was equipped and the Minister is planning to provide it with sports equipment in the nearest future.
Functioning of modern standard school in Zegaani is an example that the Government cares about all regions equally and it has all conditions to receive education as it is possible in Europe.
143 public schools and one professional college have been rebuilt during last years in Kakheti, two new schools have been constructed and significant infrastructural projects are planned for 2015.