„დასაქმების, პროფესიული განათლებისა და გადამზადების სექტორული საკოორდინაციო საბჭოს“ სხდომა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში „დასაქმების, პროფესიული განათლებისა და გადამზადების სექტორული საკოორდინაციო საბჭოს“ სხდომა გაიმართა. სხდომა საქართველოს მთავრობასა და ევროკავშირს შორის გაფორმებული ფინანსური შეთანხმების დოკუმენტის „დასაქმება და პროფესიული განათლება" ფარგლებში შედგა, რომელსაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი უძღვებოდა. სხდომას ასევე ესწრებოდნენ სექტორული საკოორდინაციო საბჭოს წევრები, დამკვირვებლის სტატუსით წარმოდგენილი დონორი საერთაშორისო ორგანიზაციები და სხვადასხვა დაინტერესებული მხარეები.
საბჭოს მიზანია საქართველოს მთავრობასა და ევროკავშირს შორის „დასაქმების და პროფესიული განათლებისა და გადამზადების" საფინანსო შეთანხმების პირობათა შესაბამისად სექტორული პოლიტიკის მხარდაჭერის პროგრამის განხორციელების მონიტორინგი და კოორდინაცია.
სხდომაზე განხილულ იქნა მიმდინარე წელს დაგეგმილი ტექნიკური დახმარების პროექტით გათვალისწინებული ღონისძიებები და პოლიტიკის მატრიცით განსაზღვრული, განსახორციელებელი აქტივობები.

In the Ministry of Education and Science of Georgia, "Employment, Vocational Education and Training Sector Coordinating Council" session was held. The session was held in the framework of financial agreement signed between Georgian Government and Europian Union - “Employment and Vocational Education” and was leaded by Deputy Minister of Education and Science of Georgia Mrs. Ketevan Natriashvili. The meeting was also attended by the Sector Coordinating Council members, observers from the donor international organizations and various stakeholders.
The Councils goal is monitoring and coordination of implementation of Sector Policy Support Programme, based on the terms of financial agreement signed between Georgian Government and Europian Union - “Employment and Vocational Education”.
At the session there where discussed this years planned activities determined with  technical assistance project and policy matrix.