ფსიქოლოგიური მომსახურების ცენტრი ქალაქ გორშიც გაიხსნა
ფსიქოლოგიური მომსახურების ცენტრი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ ამჯერად, ქალაქ გორში გახსნა. ანალოგიური ცენტრები უკვე ფუნქციონირებს თბილისში, ბათუმში, ფოთსა და  ქუთაისში.
ფსიქოლოგიური მომსახურების  ცენტრი 6-დან 18 წლამდე ქცევითი და ემოციური პრობლემების მქონე ბავშვებს, მოზარდებსა და მათ ოჯახებს  უფასო, კვალიფიციურ, ფსიქო-სოციალურ მომსახურებას სთავაზობს.
ფსიქოლოგიური ცენტრი წარმოადგენს მულტიდისციპლინარულ გუნდს, რომელშიც დასაქმებულნი არიან კონკურსის შედეგად შერჩეული მაღალკვალიფიციური ფსიქოლოგები, სოციალური მუშაკები და ბავშვთა ფსიქიატრები.
მოზარდში ქცევითი და ემოციური პრობლემები შეიძლება გამოწვეული იყოს როგორც გარეგანი, ასევე შენაგანი ფაქტორებისაგან. ფსიქო-სოცილაური მომსახურების გაწევა  მოიცავს  რამდენიმე მიმართელებით მუშაობას:  ფსიქოლოგის  და ფსიქიატრის მიერ ფსიქიკური, ქცევითი და ემოციური პრობლემის იდენტიფიკაციას,  ფსიქო-კორექციას, ფსიქოთერაპიას და პარალელურად, სოციალური მუშაკის მიერ გარე ფაქტორების დადგენას და მოგვარებას. ცენტრის მულტიდისციპლინარული ჯგუფი მუშაობს  ბავშვებთან, მათ მშობლებთან, საჭიროების შემთხვევაში ასევე მასწავლებლებთან და სკოლის ადმინისტრაციასთან.
ფსიქოლოგიურ ცენტრში მოსწავლეთა გადმომისამართება ხდება  სკოლის ადმინისტრაციის, მანდატურისა და მასწავლებლის მიერ მშობლის თანხმობით შევსებული რეფერალის  საფუძველზე. ცენტრში მომართვიანობა თვითდინებითაც ხორციელდება.

Psychological service center has been opened in the town of Gori
This time Georgian Minister of Education and Science Tamar Sanikidze opened a psychological service center in the town of Gori. Similar centers function in Tbilisi, Batumi, Poti and Kutaisi.
The psychological service center offers free qualified psycho-social support service to 6 to 18-year-old children with behavioural and emotional disorders.
The psychological center represents a multidisciplinary group staffed by highly qualified psychologists, social workers and child psychiatrists selected through competition.
Behavioural or emotional disorders can be provoked by both internal and external factors. Psycho-social service includes working on different aspects: psychic, behavioural and emotional problem identification by a psychologist and a psychiatrist, psychotherapy, and at the same time identification and dealing with external factors by a social worker. The multidisciplinary group of the center works with children, their parents and, if necessary, with their teachers and school administration.
The referral of pupils to psychological centers is carried out by the school administration, a resource officer, and a teacher with the consent of the parent on the basis of a filled-in referral form. The referral to the center can also be carried out voluntarily.