სამოქალაქო განათლების სწავლების ხელშეწყობა
თბილისის #150 საჯარო სკოლაში პროგრამის „მომავლის თაობა“ ფარგლებში შექმნილი სამოქალაქო განათლების დამხმარე სახელმძღვანელოების გადაცემის ღონისძიება გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, ამერიკის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს დემოკრატიისა და მმართველობის ოფისის წარმომადგენელმა ნინო ბუაჩიძემ და  პროგრამის „მომავლის თაობა“ დირექტორმა მარინა უშვერიძემ მიიღეს.
შეხვედრის დროს წარმოდგენილი იქნა პროგრამის „მომავლის თაობა“ პრეზენტაცია, ხოლო  პროგრამაში ჩართულმა მოსწავლეებმა სტუმრებს თავად გააცნეს საზოგადოების სასარგებლოდ მათ მიერ განხორციელებული პროექტები და ინიციატივები.
შეხვედრას პროგრამის „მომავლის თაობა“ პარტნიორი სკოლების სამოქალაქო განათლების პედაგოგები, მოსწავლეები, პროექტის პარტნიორი ორგანიზაციის „ფონდი თბილისის მოზარდთა სახლის“ და  სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
შეხვედრის ორგანიზატორი იყო  პროგრამა „მომავლის თაობა“, რომელსაც ახორციელებს PH International-საქართველო, ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ხელშეწყობით.  პროგრამა დახმარებას გაუწევს 480 სკოლას საქართველოს ყველა რეგიონში სამოქალაქო განათლების სწავლების ხარისხის ამაღლების მიზნით. სკოლები მიიღებენ დამხმარე სახელმძღვანელოებსა და სხვა სასწავლო რესურსებს, მიმდინარეობს პედაგოგთა გადამზადება, მხარდაჭერა სასკოლო სამოქალაქო კლუბების შექმნისათვის, პროგრამა მხარს უჭერს მოსწავლეებს და  პედაგოგებს სკოლისა და საზოგადოების სასარგებლოდ სხვადასხვა პროექტების განხორციელებაში.

Endorsement of Civic Education
An event dedicated to handing Civic Education textbooks was arranged at Tbilisi public school #150 within the framework of the program “Future Generation”. Lia Gigauri, Georgian Deputy Minister of Education and Science, Nino Buachidze – representative of USAID’s Center of Excellence on Democracy and Governance, and Marina Ushveridze – director of the program “Future Generation” participated in the event.
At the meeting they made a presentation about “Future Generation” and the pupils involved in the project familiarized the guests with the projects and initiatives they had carried out.
The meeting was attended by teachers and pupils from schools partnering with “Future Generation”, by representatives of the program’s partner organization “Tbilisi Youth House Foundation” and by the forum of civic education teachers.
The meeting was organized by the program “Future Generation” which is carried out by PH International – Georgia, with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID) and under the auspices of the Ministry of Education and Science of Georgia. The program will help 480 schools in every region of Georgia improve the quality of civic education. The schools will be provided with additional textbooks and other learning materials; teachers are given training, the initiative of setting up school civic clubs is supported, pupils and teachers are encouraged to carry out different programs beneficial for the school and society.