პრეზიდენტის სასწავლო - სამაგისტრო პროგრამა
საქართველოს პრეზიდენტის 2010 წლის 30 იანვრის №66 ბრძანებულების თანახმად, საქართველოს პრეზიდენტთან არსებული სსიპ - განვითარებისა და რეფორმების ფონდის სასწავლო-საგანმანათლებლო და კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამებს  ამიერიდან ახორციელებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო.  შესაბამისად, სასწავლო - სამაგისტრო პროგრამის  ადმინისტრირებასაც უზრუნველყოფს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო.
დაინტერესებულ პირებს, რომლებიც აკმაყოფილებენ საკონკურსო პირობებს, შესაძლებლობა ექნებათ, სამინისტროს ვებ-გვერდზე გაიარონ რეგისტრაცია და შეავსონ განაცხადის ფორმის ელექტრონული ვერსია.  ამასთანავე, იმ მაგისტრანტებს, რომლებსაც მოპოვებული აქვთ გრანტი, ჩვეულებისამებრ გაუგრძელდებათ დაფინანსება.
დამატებითი ინფორმაციისათვის შეგიძლიათ მიმართოთ უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების განვითარების დეპარტამენტის უცხოეთში საგანმანათლებლო პროგრამების სამმართველოს, ელ-ფოსტა: grantsinfo@mes.gov.ge

Henceforth the Ministry of Education and Science will Implement President’s Educational-MA Program
According to the President’s order #66, on 30 January, 2010, the educational-enlightenment and the qualification advancement programs of the Development and Reforms Fund Agency, which was established on the initiative of President, will be implemented by the Ministry of Education and Science. Therefore, the Ministry will provide the program administration.
Interested eligible candidates will have an opportunity to apply on the web-site of the Ministry and to fill the application placed on the site. Farther, the masters, who have already obtained the grant, will receive financing as before.
For additional information contact the Division for Educational Programs Abroad, the Higher Education and  Science  Development  Department ,  the Ministry of Education and Science, on e-mail: grantsinfo@mes.gov.ge