სამუშაოზე დაფუძნებული სწავლების საქართველოში დანერგვის პერსპექტივები
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებითა და გაეროს განვითარების ფონდის (UNDP) მხარდაჭერით, სასწავლო ცენტრში „უნივერსი“, სამუშაოზე დაფუძნებული სწავლების (Work- Based Learning) თემატური სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის ფარგლებში განხილული იქნა სამუშაოზე დაფუძნებული სწავლების (Work- Based Learning) საქართველოში დანერგვის პერსპექტივები და სასწავლო ცენტრის „უნივერსისა“ და “საქართველოს პროფესიული განათლების ფონდის“ ურთიერთთანამშრომლობის მოდელი.
სამუშაოზე დაფუძნებული ჯგუფი უზრუნველყოფს სამუშაოზე დაფუძნებული სწავლების პილოტირების კოორდინაციასა და მონიტორინგს, ასევე სწავლების კონცეფციისა და მისი სამოქმედო გეგმის შემუშავებას, რომელშიც გათვალისწინებული იქნება ინკლუზიურობის პრინციპი.
შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტისა და გაეროს განვითარების ფონდის წარმომადგენლები, ასევე მოწვეული და ადგილობრივი ექსპერტები.

Perspectives of establishing work-based learning in Georgia
They have discussed the perspectives of establishing work-based learning in Georgia and creating model of cooperation between the educational center Universe and Georgian Vocational Education Foundation.
Work-based group will provide coordination and monitoring for piloting work-based learning. Also  it will develop the concept of learning and create an action plan, which will include the principle of inclusiveness.
The representatives of Vocational Education Development Department of the Ministry of Education and Science of Georgia and United Nations Development Program attended the meeting. Local and guest experts were also attending.