მინისტრი დუბნის წარმომადგენლებს შეხვდა
ბირთვული კვლევის გაერთიანებული ინსტიტუტის (დუბნი) წევრი ქვეყნების წარმომადგენელთა საქართველოში  ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე, მინისტრის მოადგილე გიორგი შარვაშიძე და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის რექტორი არჩილ ფრანგიშვილი დელეგაციის წევრებს, სხვადასხვა ქვეყნის სამეცნიერო-კვლევითი დაწესებულების ხელმძღვანელებს, მათ შორის, ბირთვული კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორს ვიქტორ მატვეევს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე ისაუბრეს  დუბნის პროექტებში საქართველოს წარმომადგენელთა ნაყოფიერ საქმიანობაზე, მიღწეულ შედეგებზე და სამომავლო პერსპექტივებზე.
„ჩვენ ვფიქრობთ, რომ ქართველი ფიზიკოსების კონტრიბუციები ძალიან დიდი და დასაფასებელია ამ ინსტიტუტის საქმიანობაში. ჩვენ ახლა ვახორციელებთ ძალიან ამბიციურ მსოფლიო პროექტს, რომელიც გულისხმობს ახალი ქიმიური ელემენტის შექმნას და საქართველოს აქვს შესაძლებლობა შეგვმატოს ახალი ინტელექტუალური კონტრიბუცია, რადგან ჩვენ ვხედავთ, რომ ქართველი მეცნიერები გახდნენ ფუნდამენტალური ფიზიკის ამბიციური პროექტის აქტიური მონაწილეები, რაც განათლებისა და მეცნიერების სფეროში უკან, საქართველოში დაბრუნებული ძალიან დიდი კონტრიბუციაა“- განაცხადა ვიქტორ მეტვეევმა.

The Minister met with representatives of Dubna
Within the framework of visit to Georgia of representatives of member countries of United Institute for Nuclear Researches (Dubna), Tamar Sanikidze, the Minister of Education and Science of Georgia, Deputy Minister Giorgi Sharvashidze and Archil Frangishvili, rector of Georgian Technical University met with members of delegation, including Victor Matveev,  director of Institute for Nuclear Researches.
During the meeting discussion was held about successful activities of representatives of Georgia in projects of Dubna, obtained results and future prospects.
“We think that contribution of Georgian physics is very high in the activity of this Institute. Today we are implementing very ambitious project of world significance which envisages creation of new chemical element and Georgia has an ability to intellectually contribute because we see that Georgian scientists became participants of ambitious world project”, - said Victor Matveev.