”ახალგაზრდობა უდანაკარგოდ” – ახალი კონკურსის დევიზი
არასრულწლოვანთა დანაშაულის პრევენციისა და უსაფრთხო სკოლის” კამპანიის ფარგლებში, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ და საქართველოს პროკურატურამ  მოსწავლეთა ნახატების ერთობლივი კონკურსი გამოაცხადა თემაზე ”ახალგაზრდობა უდანაკარგოდ”.
კონკურსი პირველ ეტაპზე თბილისის საჯარო სკოლებში ჩატარდება. განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და მთავარი პროკურორის პირველმა მოადგილემ დავით საყვარელიძემ თბილისის №10 საჯარო სკოლაში მოსწავლეებს კონკურსის მიზნები და პირობები პირადად გააცნეს.
კონკურსი ორ თვეს გასტანს და მასში დედაქალაქის გარდა ეტაპობრივად  საქართველოს ყველა რეგიონი ჩაერთვება. თბილისის სკოლებში ნახატების შიდა სასკოლო შერჩევა 14 მარტამდე მოხდება. საუკეთესო ნახატებს სკოლის საორგანიზაციო საბჭოები გამოავლენენ, რომლის შემადენლობაში მოსწავლეებიც იქნებიან.
რეგიონულ ეტაპზე გამარჯვებულ ნახატებს სპეციალური კომისია განიხილავს. პრიზიორები დაჯილდოვდებიან სიგელებით, I ადგილზე გასული ნახატის ავტორი მიიღებს პორტატულ კომპიუტერს.
კონკურსის წესით შეირჩა ახალი პროექტის დევიზი - ”ახალგაზრდობა უდანაკარგოდ”, მისი ავტორი თბილისის 54-ე საჯარო სკოლის მეთორმეტე კლასელი თინათინ ყიფიანია, იგი სლოგანისათვის პორტატული კომპიუტერით დაჯილდოვდა.

The Slogan of a New Competition is “Youth Without Lose”
In the scope of Juvenile Crime Prevention and Safe School campaign, the Ministry of Education and Science, together with the Prosecutor’s Office of Georgia announced the joint picture competition. The topic is Youth Without  Lose.
Firstly, the competition will be carried out in Tbilisi public schools. The First Deputy Minister of Education and Science, Koka Seperteladze and the Deputy Chief Prosecutor, David Sakvarelidze, personally introduced the goals and the terms of the competition to the schoolchildren of Tbilisi public school #10.
The competition will last for two months and all Georgian regions, as well as the capital will be involved in it. The internal selection of the pictures will last till 14, March. The best creations will be identified by the Organizational Board. The schoolchildren will also be the members of these boards.
Special commission will discuss regional best pictures. The prize-winners will be awarded with diplomas. The author of the best picture will receive the portable computer.
The slogan of the project was selected by the competition. The author of Youth Without Lose is Tinatin Kipiani, the 12th grader of Tbilisi public school #54,. She was also presented with the portable computer for creating the best slogan.