თბილისის N54 საჯარო სკოლის ინიციატივით, „სიკეთის აქცია“ გაიმართა და იგი 13 ივნისის ტრაგედიას მიეძღვნა. ამ დღეს, სკოლის მოსწავლეებმა საქველმოქმედო სპექტაკლი „სტუმარ-მასპინძელი“ წარმოადგინეს და ასე გამოხატეს თანადგომა უსახლკაროდ დარჩენილი მათი 5 თანასკოლელის და სპორტის მასწავლებელის, აფხაზეთიდან დევნილი ვენერა მეფარიძის ოჯახის მიმართ. ამავე დღეს, სკოლაში მოსწავლეთა მიერ შესრულებული თექის ნამუშევრები გამოიფინა.
ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე დაესწრო. მოწვეულ სტუმართა შორის იყვნენ სკოლის პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები. სიკეთის აქციის მონაწილეებმა დაზარალებული მოსწავლეების მიმართ მორალურთან ერთად, გარკვეული მატერიალური მხარდაჭერაც გამოხატეს.

Demonstration for Kindness
By the initiative of N54 public school of Tbilisi, Demonstration for Kindness was held and dedicated to the tragedy of June13. School students presented charity performance “Stumar-Maspindzeli” and expressed their support to 5 schoolmates who became homeless and family of sport’s teacher, Venera Meparidze who is a refugee from Abkhazia. Also on this day, the school held an exhibition of felt works by the students.
The Minister of Education and Science Tamar Sanikidze attended the event. Representatives of school partner organizations were among the invited guests. In addition to moral support for affected students, the participants of the Kindness Demonstration also expressed material support for them.