ერთიანი ეროვნული გამოცდები 2015 დღეს, ქართული ენისა და ლიტერატურის გამოცდით დაიწყო. აბიტურიენტები საქართველოს მასშტაბით არსებულ 19 საგამოცდო ცენტრში ერთდროულად გაივლიან საგამოცდო პროცესს. საგამოცდო ცენტრები 11 დიდ ქალაქშია გახსნილი და ყველაგან შექმნილია შესაბამისი გარემო აბიტურიენტების მისაღებად, მობილიზებულია ყველა აუცილებელი სამსახური, რომელიც უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს. წელს ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე 40 000 - მდე აბიტურიენტია დარეგისტრირებული.
რეგისტრაციის პროცესს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორთან მაია მიმინოშვილთან ერთად, ტექნიკური უნივერსიტეტის საგამოცდო ცენტრში აკვირდებოდა.

Unified National Exams started
Unified National Examinations for 2015 started today with the exam in Georgian language and literature. Entrants simultaneously will take examination process in examination centers throughout Georgia. Examination centers are opened in all significant cities and everywhere respective conditions are created for receiving of entrants. All necessary services are mobilized which are ensuring security. In current year, up to 40 000 entrants are registered in unified national exams.
Registration process was observed by the Minister of Education and Science of Georgia, Tamar Sanikidze, along with Maia Miminoshvili, director of National Assessment and Examinations Center, in the examination center of Technical University.