აშშ-ის მთავრობის სტრატეგიული ინვესტიცია საჯარო სკოლების რეაბილიტაციისთვის
ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო, ზოგადი განათლების ხარისხის განვითარების მიზნით, აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის (MCC) მეორე, 140 მილიონი აშშ დოლარის კომპაქტის ფარგლებში, აცხადებს საქართველოს რეგიონებში, 2015 წლის ფაზის საჯარო სკოლების სარეაბილიტაციო სამუშაოების შესყიდვის პირველ საერთაშორისო ტენდერს. აღნიშნული კომპაქტი ძალაში შევიდა 2014 წლის 1 ივლისს. 2015 წელს, დაგეგმილია 30-მდე საჯარო სკოლის სარეაბილიტაციო სამუშაოებზე ტენდერის გამოცხადება. კომპაქტის ფარგლებში დაგეგმილია საქართვლოს რეგიონებში 100-მდე საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია.
სკოლებში სასწავლო გარემოს გაუმჯობესებისა და ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, ფონდი, მომდევნო ოთხი წლის განმავლობაში, ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის ფარგლებში, ათობით მილიონი აშშ დოლარის ინვესტიციას განახორციელებს, რაც აგრეთვე ხელს შეუწყობს საქართველოს ეკონომიკის გაძლიერებას. აგრეთვე, აღნიშნული პროექტი ითვალისწინებს სკოლების ინფრასტრუქტურის მოვლა - პატრონობის (Operations and Maintenance - O&M) სტრატეგიისა და გეგმის შემუშავებას.
ზოგადი განათლების ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის განხორციელებაში ფონდის ძირითადი პარტნიორები არიან საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო და სსიპ „საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო“ (ESIDA).
აღნიშნული საერთაშორისო ტენდერი დაინტერესებულ კომპანიებს სთავაზობს, წარმოადგინონ სატენდერო წინადადებები 2015 წლის ფაზის სკოლების სარეაბილიტაციო სამუშაოების შესყიდვასთან დაკავშირებით, რაც ამ ეტაპისთვის გულისხმობს თიანეთის, ძეგვის, ონისა და ხელდის საჯარო სკოლების რეაბილიტაციას. ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო შესყიდვებს აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მიერ დადგენილი შესყიდვების პროცედურებით ახორციელებს, რომელიც შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ვებგვერდზე https://www.mcc.gov/pages/business/guidelines. კონტრაქტორი შეირჩევა კონკურენტული/ღია ტენდერის პროცედურების დაცვით.
Email: procurement@mcageorgia.ge; Cc: nramishvili@mcageorgia.ge
შესყიდვების სპეციფიკური შეტყობინება იხილეთ აქ
სატენდერო დოკუმენტაციის მიღების ბოლო ვადაა 2015 წლის 10 აგვისტო, 15:00 საათი საქართველოს დროით (GMT+4).

Strategic investment of US government for rehabilitation of public schools
Abovementioned Compact is valid since July 1, 2014. In 2015 is planned to announce tenders for rehabilitation works for up to 30 public schools. Within the framework of Compact, rehabilitation of up to 100 public schools is planned.
With the purpose of educational environment in schools and increasing of accessibility, the Foundation, in the course of following 4 years, within the framework of development project of infrastructure, will carry out investments with the volume of tens of millions of dollars which will also help to the strengthening of Georgian Economy. Also, abovementioned project envisages elaboration of strategy and plan for Operations and Maintenance (O&M) of school infrastructure.
Main partners for the Foundation in implementation of development of general educational infrastructure are Ministry of Education and Science of Georgia and LEPL "Educational and Science Infrastructure Development Agency" (ESIDA).
Aforementioned international tender offers to the interested companies to present their proposals in connection with procurement of school rehabilitation works in2015 phase, which, for current stage, envisages rehabilitation of public schools of Tianeti, Zegvi, Oni and Khelda. Millennium Challenge Foundation - Georgia is carrying out procurements according to the procedure defined by the US Millennium Challenge Corporation about which you can see information on following website https://www.mcc.gov/pages/business/guidelines. Contractor will be chosen in compliance with procedures of competitive/open tender.
Interested companies should fix their interest for registration at following address, with indication of details of their company.Millennium Challenge Foundation - Georgia
Procurements Director
Email: procurement@mcageorgia.ge; Cc: nramishvili@mcageorgia.ge
See here specific notification on procurements: Last term for receiving tender documentation is August 10, 2015, 15:00 in Georgia time zone (GMT+4).