დიმიტრი შაშკინმა 8 მარტი ღვაწლმოსილ პედაგოგს პირადად მიულოცა
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი 50-ე საჯარო სკოლის დაწყებითი კლასების ღვაწლმოსილ მასწავლებელს, პედაგოგიურ მეცნიერებათა დოქტორს ქალბატონ დოდო ნაზირიშვილს სახლში ეწვია, ქალთა დღე მიულოცა და საჩუქრები გადასცა. ასევე  მინისტრმა 8 მარტი ყველა ქალბატონს, განსაკუთრებით კი მანდილოსან პედაგოგებს მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
ქალბატონმა დოდო ნაზირიშვილმა მთელი ცხოვრება სკოლას მიუძღვნა და 50 წლის განმავლობაში არაერთი წარმატებული ადამიანი აღზარდა.  ქალბატონი დოდო 2009 წლიდან დამსახურებულ პენსიაზე იმყოფება, როგორც მან აღნიშნა იგი სისტემატიურად ადევნებს თვალყურს პროცესებს და განსაკუთრებით ახარებს განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმა.  სიახლეების მიმდევარი პედაგოგი თავადაც მუდმივ ძიებაში იყო და სწავლების განსაკუთრებულ მეთოდს ფლობდა.
დოდო ნაზირიშვილი სამეცნიერო მოღვაწეობასაც ეწეოდა და არის იაკობ გოგებაშვილისეული დედაენის ავტორი, მის მიერ შექმნილი დედაენითა და მათემატიკის სახელმძღვანელოებით დღესაც სწავლობენ პატარები.
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა მადლობა გადაუხადა  მხცოვან მასწავლებელს ნაყოფიერი პედაგოგიური მოღვაწეობისთვის, დიდხანს სიცოცხლე უსურვა და აღნიშნა, რომ ძალზე მნიშვნელოვანია მუდამ გვახსოვდეს და პატივს ვცემდეთ ღირსეულ პედაგოგებს.

The Minister of Education and Science visited the merited teacher of primary school, the Doctor of Pedagogic Science, Ms. Dodo Nazirishvili at home, wished her a happy Women’s  Day and presented her with different gifts. The Minister congratulated all women, especially teachers and wished them success.
Ms. Dodo Nazirishvili dedicated her whole life to school and brought up many successful people. Ms. Nazirishvili is on pension since 2009. She noted, that systematically observes the process and supports the ongoing educational reform. The innovation loving teacher herself   was searching for the news all the time and had her own special educational method.
Dodo Nazirishvili was actively involved in the scientific activity. She is the author of ,,Deda Ena” which was published for the first time in 1876 by  Iakob Gogebashvili. The schoolchildren still use the textbooks of mathematics and ,,Deda Ena”  by her authorship.
The Minister of Education and Science thanked the respected teacher for her productive pedagogic activity and wished her a long life. Dimitri Shashkini noted the most important is to remember and respect the deserved teachers.