სასკოლო გუნდები ერთმანეთს სპორტის 4 სახეობაში - კალათბურთში, მაგიდის ჩოგბურთში, მინი ფეხბურთსა და მძლეოსნობაში ეჯიბრებოდნენ. სასკოლო სპორტული ოლიპიადა წარმატებით მიმდინარეობდა და „მომავლის ბანაკში“ ოლიმპიადის ფინალური ტურნირით დასრულდა. აქვე გაიმართა გამარჯვებული გუნდებისა და მოსწავლეთა დაჯილდოების ცერემონია. გამარჯვებულები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს სპორტის დეპარტამენტის უფროსმა ირაკლი დოლაბერიძემ და სპორტის ეროვნული ფედერაციის პრეზიდენტმა ლევან კიკალიშვილმა დააჯილდოეს.
ფინალში გამარჯვებული გუნდები მონაწილეობას 2016 წლის სასკოლო მსოფლიო ჩემპიონატებში მიიღებენ, რომელიც ხორვატიაში, ესტონეთში, ისრაელსა და უნგრეთში გაიმართება.
სასკოლო სპორტული ოლიპიადის პროექტი საპილოტე იყო და ამ მასშტაბით წელს პირველად ჩატარდა. იმის გათვალისწინებით, რომ პროექტი პოპულარული გახდა და მან სპორტით მოსწვლეთა დიდი დაინტერესება გამოიწვია, მომავალ წელს უფრო მასშტაბური გახდება და ოლიმპიადაში საქართველოს ყველა სკოლა ჩაერთვება.

School sports Olympiad ends
School teams were competing in 4 sports - basketball, table tennis, mini football and track and fields (athletics). School sports Olympiad was going on successfully and ended with final tournament in "Future Camp". At the same location awarding ceremony was held. Winners were awarded by Deputy Minister of Education and Science, Lia Gigauri, Sports Department head of Ministry of Sport and Youth Affairs, Irakli Dolaberidze and President of Natioal Federation Levan Kikaleishvili.
Final winner teams will participate in world school championships in 2016 which will be hosted by Croatia, Estonia, Israel and Hungary.
Project of school sports Olympiad was pilot one and was held for the first time at this scale. Considering that project has become popular and caused great interest from the side of pupils, it will become more large-scale in next year and all schools of Georgia will take part in it.